Przyszłość zawodowa

0

Siemka
Mam 17 lat i chodze do technikum. Przede mną jeszcze ok 8 lat "edukacji", więc mam czas. Programowałem w c++ java python. W tym momencie ogarnąłem android SDK. Tylko problem mam, że co jakiś czas mam wątpliwości co to technologii w jakiej pisze, i nwm czy to jest związane z tym ze technologia mi sie nie podoba, czy nwm. Jaki macie pomysł, czy android ma przyszłość czy się kończy, ewentualnie jaka technologia jest najbardziej przyszłościowa, w co się pakować czy zostać przy androidzie.

4

Nikt nie wie co będzie za 5-10 lat. Jesteś w takim wieku i fazie edukacji, że skup się na języku... angielskim! A koduj w tym co sprawia ci najwiecej frajdy. Pojdziesz pewnie na studia i jak na 2-3 roku będziesz szukał pracy to wtedy będziesz już wiedział w czym chcesz robić - i kto wie czy w ogóle będzie to programowanie.

1

Tylko problem mam, że co jakiś czas mam wątpliwości co to technologii w jakiej pisze, i nwm czy to jest związane z tym ze technologia mi sie nie podoba, czy nwm

Olej technologię, zajmij się poznawaniem ogólnych zasad rządzącym się programowaniem. Programowanie nie jest zależne od technologii. Zastanów się czy chcesz być programistą czy gadżetomaniakiem.

Jaki macie pomysł, czy android ma przyszłość

Nad takimi rzeczami to niech się zastanawiają właściciele sklepów sprzedających telefony albo osoby, które zastanawiają się czy kupić na giełdzie akcje Google'a czy Samsunga.

Jedno jest pewne - urządzenia mobilne mają przyszłość. Niekoniecznie Android, niekoniecznie iPhone, niekoniecznie nawet telefony. Bo może tablety, zegarki, albo gadające czapki. Kto wie, co wymyślą za kilka lat.

Z drugiej strony nie tylko mobilki mają przyszłość. Dalej będzie potrzeba tworzenia bardziej rozbudowanych aplikacji desktopowych, serwerowych etc.

Generalnie programowanie ma przyszłość. Czyli olej wszystko i się ucz programować nieważne w czym, jeśli cię to ciekawi. A kasa kiedyś sama się pojawi.

Przede mną jeszcze ok 8 lat "edukacji", więc mam czas. (...) w co się pakować

Jak masz 8 lat nauki to nie musisz się w nic pakować. Wręcz przeciwnie. Dobrze jest "pochodzić sobie po technologiach", poznać programowanie od różnych stron, podziubać w różnych językach etc. To pozwoli ci stać się lepszym programistą, z szerszym polem widzenia.

Oczywiście, zapewne po jakimś czasie tak się zdarzy, że znajdziesz technologię, którą polubisz i za którą ci ktoś da konkretną kasę. Wtedy mozna się jakoś wyspecjalizować mniej lub bardziej, ale to powinno raczej spontanicznie nastąpić, a nie na zasadzie "wybiorę sobie teraz i będę się tego trzymał".

0

Ok, dzięki wszystkim bardzo.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0