Studia? Praca?

0

Hej. Jakiś czas temu skończyłem fizykę. Potem trafiła się możliwość pracy w instytucie, gdzie na dobrą sprawę byłem i jestem programistą (C++/C, urządzenia pomiarowe). No i na tyle mnie to wciągnęło, że zainspirowany przez jednego ze starszych kolegów, który uczył na pjwstk, poszedłem tam na studia i skończyłem inżynierkę.

No i teraz moje pytanie. Wiem już, że fizykiem-naukowcem nie będę. Powoli dojrzewam, żeby pożegnać się z obecnym miejscem pracy. Czy myślicie, że poważna firma software'owa będzie skłonna mnie zatrudnić z moim wykształceniem i doświadczeniem? Nie stosujemy się w pracy do żadnych ogólnych reguł inżynierii oprogramowania. Po prostu piszę to, co jest potrzebne, a potem poprawiam póki nie działa. Nie bardzo jest czas na coś innego, a pracuję głównie sam.
Jak postrzegacie kogoś takiego - mgr fizyki, inż informatyki? Czy warto posiedzieć jeszcze w robocie i dorobić mgr z informatyki?

3

Nie ma potrzeby dorabiania mgr z informatyki. Twoje wykształcenie - fizyka może być dużym atutem w wielu miejscach pracy.
Fakt mogłeś sobie wyrobić nieco złych praktyk programistycznych, ale myślę że po samodzielnym doszkoleniu się do stanowiska Junior bez problemu cię przyjmą.

0

Czy warto posiedzieć jeszcze w robocie i dorobić mgr z informatyki?

Doktorat od razu. Bez doktoratu nie zatrudnią cię na stanowisko programisty.

poważna firma software'owa

od takich bym uciekał, bo jak firma software'owa jest "poważna", to albo jest jakimś nudnym korpo, albo naburmuszonym janusz-softem.

Nie stosujemy się w pracy do żadnych ogólnych reguł inżynierii oprogramowania. Po prostu piszę to, co jest potrzebne, a potem poprawiam póki nie działa. Nie bardzo jest czas na coś innego, a pracuję głównie sam.

Zawsze jest czas. Weekendy masz chyba wolne? Masz komputer w domu i połączenie z internetem chyba? Nie jest chyba wielkim problemem dokształcać się samemu na temat dobrych praktyk, wzorców projektowych, testów jednostkowych, systemów kontroli wersji etc.

2

Największy problem to tutaj: nie stosujemy się w pracy do żadnych ogólnych reguł inżynierii oprogramowania oraz pracuję głównie sam
Reszta nie jest problemem. W związku z tym zaopatrz sie w ksiażkę o wzorcach projektowych i w jakieś Clean Code i nadrabiaj ;]

0

Dzięki za rady :-) Zdecydowanie warto było zrobić tę inżynierkę, choć dużo mnie to pracy kosztowało, więc myślałem, że uzupełniające mgr pomogą mi dalej. Tak jest trochę łatwiej, bo podają Ci wiedzę a Ty musisz tylko ją łykać, ale i tak w końcu człowiek jest w pracy samoukiem.

Oczywiście miałem na studiach inżynierię oprogramowania, staram się też pisać dobry kod, ale zwykle jednak trzeba zrobić coś na szybko. No i rzeczywiście, problemem jest to, że pracuję sam. Biorę się do roboty :-)

0

Po ch...ci inzynierka z informatyki, skoro miales juz mgr z fizyki? Ja zaluje ze robie studia, ale teraz juz musze to skonczyc

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1