Pytania dotyczące stażu...

0

Zawsze pojawiają się tematy czy sobie poradzę itd. Mi chodzi o to gdzie tego szukać na portalach z ogłoszeniami o pracę nie ma tego prawie w ogóle. Zawsze są oferty do pracy na pełen etat. Czy wystarczy napisać im że chcę mieć staż i praktyki i oni będą na to oddzielnie patrzeć?
Przecież nie będę pisać że chce na juniora a w domyśle że chcę jednak iść na staż czy praktyki. Nie mam doświadczenia zawodowego...

Wysłałem już do comarchu na wakacyjny (testy jeszcze ten miesiąc) i do Sii. I czy przejmować się tym że jestem na pierwszym roku bo piszą w wymaganiach "student x roku"(zazwyczaj kończący studia). Ja mogę bez problemu pracować za darmo bo chodzi mi tylko żeby doświadczenie łapać.

2
  1. Korpo zwykłe na swoich stronach ogłaszają nabory na takie praktyki. Niestety na takie "ciekawsze" (np. ESA, CERN, Google) terminy rekrutacji minęły już dawno...
  2. Nie masz doświadczenia - ok, ale czy masz umiejętności? W domyśle: coś więcej niż podstawowa znajomość wyniesiona z 1 roku studiów? Bo jak nie, to nic z tego. Praca "za darmo" to też nie wyjście bo dla pracodawcy byłbyś mimo wszystko dodatkowym obciążeniem (ktoś musi ci w końcu mentorować i sprawdzać co robisz).
  3. Nie mów hop i nie wróż z fusów co ci się przyda w życiu a co nie. Szczególnie że co rusz mamy tutaj takich geniuszy co spali na matematyce dyskretnej i na teorii złożoności obliczeniowej (bo "się nie przyda") a potem się dziwią że próbują coś policzyć i działa im "strasznie wolno".
1

Osobiście byłem na WDI i po rozmowie z kilkoma firmami byli w stanie zaoferować mi pracę, nie staż czy praktyki i mimo tego, że jestem dopiero na 1 roku studiów informatycznych. Dodam, że moja przygoda z programowaniem zaczęła się gdy kończyłem podstawówkę.

Także nie masz co się martwić jakie mają wymagania odnośnie wykształcenia bo liczy się to co masz w głowie (umiejętności), nie x rok studiów.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0