Praca, student, wakacje

0

Dobry wieczór,

Mam 20 lat studiuje w Gdańsku Informatykę na prywatnej uczelni, I rok.

Ze względu na to, że studia prywatne swoje kosztują planuje w trakcie wakacji(lipiec, sierpień i wrzesień) dorobić.

Mam jedną pewną opcje i jedną, którą bym chciał:

  1. Pewna robota za granicą w Holandii, nie wiadomo jaka to robota(przydzielają różnie) można trafić na budowę, spawanie, pomoc w sklepie, operator wózka widłowego, liczenie towarów, itp.) za 5euro do ~15euro na godzinę.

  2. W Polsce w IT najlepiej jako programista ponieważ tym się interesuje. Nie mam doświadczenia i nigdy w IT nie pracowałem. Mam dyplom Technik Informatyk, który nie dużo znaczy. Jako student pierwszego roku nie mam żadnych projektów ukończonych.
    Lecz wiem, że mogę napisać Snake itp. Uczę się .NET i c# póki co "znam" wszystko co jest w książce "Język c# 2008 i platforma .NET 3.5" tak więc składnie, ADO.NET, WPF, WF, ASP.NET(tylko zarys), WCF no i rzeczy takie jak serializacja, obsługa plików.
    Piszę "znam" ponieważ wiem jak to działa i gdzie czego szukać gdybym sobie z czymś nie radził natomiast nie napiszę przez dokumentacji i podpowiedzi(Internet) nic większego. Często sprawdzam i używam rozwiązań innych gdy są dostępne.

Dodatkowo "znam": GIT, jak pisać czysty kod(książka "Clean Code"), trochę wiedzy na temat wzorców projektowych, Unity 3D, c++ tyle co w "C++ Standard 2010".
Angielski: czytanie dokumentacji, rozmowa i pisanie poziom B2.

W związku z tym czy mam szansę dostać się na jakieś "płatne" praktyki, staż lub etat? Zdecydować muszę najpóźniej do maja tak więc mam nie całe 5 miesięcy na douczenie się pewnych zagadnień, napisanie czegoś. "Płatne" coś koło 1,5 tys. miesięcznie. Czyli mniej więcej tyle ile w biedronce(11zł/h)

Możecie polecić jakieś firmy na terenie województwa pomorskiego lub w Bydgoszczy.

0

Z tego co piszesz to masz dużo wiedzy "książkowej". Warto by to przekuć na praktykę i napisać jakiś nie trywialny projekt którym mógłbyś się pochwalić przy rekrutacji. Z jednym / dwoma takimi projektami myślę że spokojnie możesz startować gdzieś na Juniora. A że C# i .NET to na pewno będzie wiecej $$$ niż w biedronce

0

Wejdź na dowolne forum freelancerskie, poszukaj projektu, który jest pożądany i takowy napisz na własną rękę :) Będziesz miał się czym chwalić a jak zrobisz go szybko to może uda się go sprzedać. Pokombinuj :)

0

Powodzenia, ja też bardzo chciałbym załapać się na jakieś letnie praktyki w branży, ale nie wiem czy nie jestem jeszcze za słaby. Póki co jestem studentem I roku Elektroniki, ale to nie ma wiele do rzeczy, bo wszystko co wiem nt. programowania nauczyłem się sam (na uczelni są totalne podstawy).

Znam bardzo dobrze HTML, CSS i dobrze czuję się w temacie stron internetowych (jakiś design zrobię, stronę postawię bez problemu, znam wordpressa - porobię jakieś poprawki w kodzie, bo podstawy PHP też jakieś są). Przede wszystkim uczę się obecnie jednak Javy i znam jej książkowe podstawy. Teraz po sesji zabiorę się za jakiś własny projekt, bo to najlepiej rozwija i uczy. No i najbardziej chce się wtedy szukać nowych rzeczy, aby rozwiązać jakiś problem.

We Wrocławiu jest mnóstwo firm, ale prawie wszystkie biorą studentów II i III roku. Wiadomo, że jak coś się potrafi, to i bez studiów wezmą, także muszę spiąć poślady i nauczyć się sporo przez te kilka miesięcy. W Nokii na przykład jest fajny program na praktyki letnie i to by mi odpowiadało, ogólnie teraz idę w tym kierunku, żeby jak najszybciej załapać się na jakieś praktyki - łapać doświadczenie, żeby później było łatwiej. W końcu zdecydowałem się, że programowanie to jest to, czym chcę zarabiać na życie i mam jasny kierunek w którym się rozwijać i mam nadzieję, że jak wejdę tutaj za kilka lat, to będę już miał jakieś doświadczenie z pracy ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1