Programista a praca na wakacje

0

Jako że wakacje tuż tuż przydało by się zarobić nieco grosza na swoje wydatki, no i nasuwa mi się pytanie czy wam, kiedy uczyliście się jeszcze w szkole średniej udało się jakoś zarabiać na programowaniu, jeśli tak to jak ? Wiem, że mógłbym pisać programy dla studentów na zaliczenie ale oni też mają wakacje, a wątpię, że którakolwiek firma zatrudniła by mnie na 3 miesiące bez doświadczenia i papierku...

3

Jakoś zaraz po maturze, jeszcze przed otrzymaniem wyników też stanąłem przed podobnym problemem. We wrześniu chciałem wyjechać za granicę, w międzyczasie kupić sobie nowego laptopa. No to poszukałem, popytałem i trafiłem na rozmowę o pracę w dużej firmie w wewnętrznym helpdesku. Popracowałem miesiąc czy półtora, w wolnych chwilach gawędziłem sobie z ludźmi z działu rozwoju, pokazałem nad czym tam pracowałem sobie w domu i wkrótce zaproponowali mi przeniesienie. I z przerwami spędziłem tam jako programista koło roku. Niesamowita przygoda i mimo, że kasa nie była jakaś specjalna (choć dostałem tyle, ile zaproponowałem) to polecam każdemu. Nauczyłem się tam z pewnością więcej niż przez całe studia (i nie chodzi mi tylko o programowanie, bo projekty może ambitne nie były, ale też np. język angielski, bo firma międzynarodowa czy ogólnego "obycia" z pracą).

0

Myślę że jak poszukasz to Cię zatrudnią tylko będzie to na zasadzie praktyk a za praktyki dużo nie dostaniesz o ile w ogóle.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1