Praca, a praktyka studencka i praca dyplomowa

0

Witam. Studiuje informatykę i jestem na 3 roku. W czerwcu po letnim semestrze chciałbym znaleźć pracę w Trójmieście jako Junior Java Developper, przeprowadzić się tam i wynająć kawalerkę. Na pierwszym semestrze 4 roku mam praktykę zawodową, a na drugim 2-3 przedmioty i pisanie pracy dyplomowej. Czy myślicie że udałoby mi się połączyć moją pracę z praktyką zawodową? Może ktoś już tak robił :) I czy Junior może zarobić 2500-3000 netto? Javę ogarniam w całkiem niezły sposób, poza uczelnią uczyłem się bardzo dużo dla siebie do tego Android i kilka projektów do pokazania.

1

Czy myślicie że udałoby mi się połączyć moją pracę z praktyką zawodową? Może ktoś już tak robił :)

Na PG zaliczyłam praktykę w taki sposób, że dostarczyłam umowę zlecenie, na podstawie której pracowałam już wcześniej i wypełniłam formularz z wnioskiem o zaliczenie praktyki.
Z tego co wiem, to jest to popularna praktyka, by zaliczać praktykę normalną pracą.

I czy Junior może zarobić 2500-3000 netto?

Było to już dawno temu, ale w mojej pierwszej pracy (nie była to Java) na okres próbny dostałam 15zł/h. Czyli jak widzisz, za cały etat to wyjdzie 2400, ale ja nie byłam w stanie wyrobić całego etatu, więc otrzymywałam proporcjonalnie mniej. Z pewnością jednak da się zarobić więcej, ja jednak zaczynałam z zerowym doświadczeniem, brakiem portfolio, nikłą wiedzą.
Obecne stawka początkowo IMHO powinna być nieco wyższa (inflacja + podwyższenie podatków).

0

Junior spokojnie tyle dostanie. Ale ktoś bez doświadczenia nie dostanie pozycji juniora ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0