Gamedev w Polsce

0

Interesuje mnie branża Gamedevu, głównie małe gry na urządzenia mobilne.
Pomijając produkty Apple, ich iOSa i Objective-C, w czym tworzy się tego typu gry/aplikacje?
Jest Android i tutaj przoduje Java, C# na Windows Phone'a.

Przeglądając: http://skillshot.pl/ trochę zdziwiłem się, ze znaczna większość ofert (poza C++) dotyczy C#, a nie Javy.

Wiecie gdzie ew. szukać jakichś stażów/ofert pracy w tematyce właśnie appek na urządzenia mobilne (głównie interesują mnie gry). Nie ukrywam, że zdecydowanie lepiej czuję się w Javie, powoli zaczynam ogarniać Androida no i chciałbym też coś zawodowo ruszyć w tym kierunku.

Na pracuj.pl takich ofert zbyt wiele nie ma, jeśli chodzi o typowo branże gamedevu to znalazłem tylko http://skillshot.pl/
Znacie może coś podobnego? Jak

1

Na Androida w Javie jest masa gierek, ale są raczej proste graficznie. Zależy jakiego typu gry chcesz robić. Jeśli małe gry na Androida to właśnie Java, ale jeśli chcesz pracować przy jakichś produkcjach z dużym budżetem to zostaje chyba tylko C++, nawet jeśli chodzi o gry mobilne.

0

Od czasu do czasu na forum http://warsztat.gd/ pojawiają się oferty pracy z gamedevu.

1

unity (c#, javascript, boo)
unreal engine (c++)
java (nie wiem jaka tu bibloteka)
obj-c i cocos2d
mozna popatrzec na jakies frameworki typu MOAI lub Corona labs (pisze się w języku lua)

0

Dobra znajomość frameworka Androida i Javy nie jest potrzebna, żeby pisać nań gry, bo jeśli chcesz natywnie to OpenGl i Java na jednej aktywności i nic nie musisz wiedzieć o innych widgetach, komponentach, layoutach. Ale raczej nikt tak nie robi, tylko używa wieloplatformowe frameworki wspomniane przez fasadin. Wtedy pisze się jeden kod i działa pod różnymi urządzeniami.

0

Jak w ogóle stoi ta branża w naszym kraju? Z większych studiów kojarzę tylko Techland i CD Projekt RED, da się jakoś uniknąć utknięcia na klepaniu gierek na Androida?
Jestem na pierwszym roku informatyki i myślę że najwyższy czas się zdecydować na jakąś konkretną ścieżkę rozwoju. Java ma dużo więcej ofert pracy, ale jest o wiele mniej ciekawa. Ktoś ma jakieś doświadczenia w tej kwestii?

0

http://pl.wikipedia.org/wiki/[...]producenci_gier_komputerowych
Sprawdz czy maja oferty pracy, ew napisz mejle do nich.

UJ organizowal chyba nawet jakies specjalne kierunki studiow do tworzenia gier komputerowych i bylo to we wspolpracy z jakims tam studiem. No chyba ze mi sie przysnilo :P

W kazdym razie opcje sa i wystarczy sie rozejrzec i popytac u zrodla. Metryka na koncu jezyka.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0