Koronawirus w Polsce

5

Witajcie.
Od 3 marca tworzę aplikacje, która gromadzi wszystkie najważniejsze informacje na temat koronawirusa w PL. Od paru dni dołączyło do mnie 2 developerów i wspólnie rozwijamy ją dalej. Na stronie znajdują się statystyki, wykresy, mapka. Aplikacja wspiera PWA.
Ciekawi mnie wasze zdanie, ewentaulnie propozycje co do zmian.
https://koronawirus-w-polsce.web.app/

0
 1. Dashboard - Polska - co oznaczają liczby w nawiasach, np. 634 (+ 98) Wszystkich zarażonych
 2. Dashboard - Polska - ostatnie dwa wykresy są niezrozumiałe - brak opisu osi X, dlaczego mają takie same tytuły a różne dane (skale?)
 3. Mapa - brak opisu co oznaczają liczby (można się domyślić). Na mapie, od razu mogła by być liczna wyleczonych / zgonów

Ogólnie fajnie to wygląda :)

0

Zastanawia mnie to czy krzywa wykładnicza jest właściwym założeniem jeśli chodzi o prognozy bo jakoś nie zgadza się z danymi raportowanymi, tzn. pod koniec. Może krzywa potęgowa jest bardziej wiarygodna? No i skąd konkretnie pozyskiwane są te dane?

0

Podoba mi się oszczędny styl material, może na siłę po naciśnięciu wyślij w pustym formularzu kontaktowym pokazuje się "formularz zawiera błędy" a po wypełnieniu po jednej literce bez recaptcha jakieś okienko "network error" ale to pierdoła w sumie.

Trochę dziwi masakrycznie niski wynik w PageSpeed Insights, ale chyba SPA js tak mają.

0
 1. Przy wykresach fajnie jakby był switch zmieniający skalę pomiędzy liniową a logarytmiczną.
 2. W nagłówkach jest sporo miejsca - może dodać liczbowe wartości z ostatniej aktualizacji, by nie trzeba było najeżdżać kursorem (nie patrzyłem jak to na telefonie działa)
 3. Testy w Polsce w podziale na dni - dodałbym liczbową reprezentację procentową - ile procent pozytywnych wśród wszystkich wykonanych - również z podziałem na dni (teoretycznie powinna to być w miarę stała wartość, więc jakieś dodatkowe sprawdzenie by było)
 4. Przy najechaniu kursorem na legendę fajnie jakby dana linia na wykresie się zaznaczała - przy tuzinie kolorów ułatwiłoby to lokalizację
 5. Porownanie -> Porównanie
 6. Czym się różnią ostatnie dwa wykresy? Opis i legenda identyczna tylko osie (bez opisów) różne
 7. Do każdego wykresu/tabelki przydało by się źródło danych

Ogólnie czysto i klarownie. +1

0

Fajne.

Powinno być "Kwarantanna domowa", jest "Kwarantana domowa".

0
drorat1 napisał(a):

Zastanawia mnie to czy krzywa wykładnicza jest właściwym założeniem jeśli chodzi o prognozy bo jakoś nie zgadza się z danymi raportowanymi, tzn. pod koniec. Może krzywa potęgowa jest bardziej wiarygodna? No i skąd konkretnie pozyskiwane są te dane?

Będziemy robić krzywą logarytmiczną

0
Marooned napisał(a):
 1. Czym się różnią ostatnie dwa wykresy? Opis i legenda identyczna tylko osie (bez opisów) różne

Chyba tylko zakresami osi. Pierwszy to jakby zoom na początek drugiego.
Ale to są bardzo ciekawe wykresy. Przydałby się większy wybór krajów (dlaczego nie ma Chin?) i możliwość ich wyboru, żeby nie zaciemniać wykresu.

2

Zrobiłem symulację w OpenOffice Calc i wziąłem dane zarażonych w Polsce. W załączniku porównanie wykresów z krzywą regresji wykładniczą oraz potęgową. Wykres punktowy XY a nie słupkowy. Wnioski wyciągnijcie sami.

title

1

https://koronawirus-w-polsce.web.app/ chyba nie działa? mi nic nie pokazuje, tzn. puste tabelki

dodałbym ostrzeżenie że to jest wykres WYKRYTYCH przypadków. Bo skoro robimy to bez fake-news-owania i na pożądnie to zróbmy na porządnie. Część społeczeństwa myśli że jak tyle podają to tyle jest zarażonych. A stopień wykrywalności zależy od tego ile testów przeprowadzimy.

A że testów w PL brakuje to liczba zakażonych w społeczeństwie jest totalnie zakłamana.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0