VBA, co dalej? asp.net, aplikacje desktopowe czy aplikacje mobilne?

0

Programuję w VBA już prawie 4 lata. Chcę jednak zacząć programować jakieś bardziej złożone i interesujące aplikacje (oczywiście w innym języku). Do tej pory z tymi moimi chęciami wygrywała moja prokrastynacja, ale doszły zmiany zachodzące w firmie, w której pracuję, a także chęć zmiany środowiska pracowego. Dłużej niż kilka miesięcy w obecnej pracy już chyba nie wytrzymam, dlatego też muszę poszukać innej. Z tym, że osoby programujące tylko w VBA są raczej rzadko poszukiwane (chyba że to programowanie to ma być jakieś proste programowanie, będące niewielkim dodatkiem do codziennej, monotonnej pracy w excelu, ale coś takiego mnie nie interesuje, przynajmniej na chwilę obecną). Pewnym "problemem" jest także to, że obecnie całkiem przyzwoicie zarabiam (jak na programistę VBA i swój wiek, więcej niż przeciętny młodszy programista), a także to ze mam kredyt hipoteczny na głowie i brak oszczędności (a co za tym idzie na obniżkę wynagrodzenie w stosunku do tego obecnego nie bardzo mogę sobie pozwolić).

Posiadam podstawową znajomość C#, ASP.NET (bardzo podstawową), baz danych/SQL, HTML/CSS. Poszukuję
platformy/środowiska, którego mógłbym się w miarę szybko nauczyć i nie miałbym wielkiej trudności w znalezieniu dobrze/przyzwoicie płatnej pracy. Sprawę nieco ułatwia to, że interesuje mnie praca w Warszawie.

Zastanawiam się nad C#/.NET i aplikacjami typowo desktopowymi, aplikacjami internetowymi w ASP.NET oraz aplikacjami mobilnymi na windows phone (na chwilę obecną dla mnie największa niewiadoma). Co byście mi w mojej sytuacji polecili/doradzili?

Aha, dlaczego c#/.net? Ponieważ nieco umiem, kontrolki są zbliżone do tych z VBA (mniej czasu na naukę), "podoba" mi się MS Visual Studio, C# jest dla mnie bardziej intuicyjne niż java czy c++.

0

Idź w aplikacje Webowe (WebForms/MVC - na razie najwieksze zapotrzebowanie wsrod programistow C#). Aplikacje desktopowe sa i bede pozostawac w mniejszosci , a roboty w tym raczej bedzie coraz mniej niż wiecej. Jezeli chodzi o aplikacje mobilne, Windows Phone hmmm... na razie Windows Phone (jako konkurencja dla Androida i iOS) przegrywa. Jak bedzie w przyszlosci to sie okaze ;)

0

I co autor zrobił ponieważ mam podobną zagwostkę? Pozdrawiam

0

Autor pytał 6 lat temu. Dziś Mobile nie istnieje w tych technologiach, desktop również nie bardzo (poza fintech które szukają dobrego mocnego multithreadingu z... WPF, ale skoro od VBA zaczynamy...). Więc dziś powiedziałbym .Net Core i web.

0
AreQrm napisał(a):

Autor pytał 6 lat temu. Dziś Mobile nie istnieje w tych technologiach, desktop również nie bardzo (poza fintech które szukają dobrego mocnego multithreadingu z... WPF, ale skoro od VBA zaczynamy...). Więc dziś powiedziałbym .Net Core i web.

Web? w VB?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1