Pytania o aplikacje mobilne

0

Cześć, chce w ten dziwny czas nauczyć się mobilki i natrafiłem na kilka pytan, później w razie potrzeby będę dokładał kolejne:

  1. Mając na uwadze, że znam już trochę fluttera i darta, co uważacie, że byłoby lepsze do pisania aplikacji, flutter czy kotlin lub swift i dlaczego?

  2. Które z powyższych technologii jest szybsze?
    Flutter polegający na REST API czy natywny kotlin z całymi "bebechami" w środku?

  3. Potwierdzenie rejestracji, lepszego wysyłanie kodu aktywacyjnego SMS-em na telefon czy potwierdzenie mailowe?

4....

Będę updatowal w razie kolejnych pytań,
Dzięki za każde odpowiedzi

1

ad. 2 - a czemu nie możesz "bebechów" schować do apki flutterowej, ewentualnie napisać czegoś REST'owego w Kotlinie?

ad. 3 - zawsze potwierdzenie na telefon jest bardziej wiarygodne, bo jednak nikt tak numeru sobie nie wyczaruje (teraz nawet prepaidy trzeba rejestrować), natomiast maila zakładasz w 2 minuty. Oczywiście wszystko zależy od tego, co planujesz, ale SMS jest bardziej wiarygodny. Z drugiej strony - nie każdy chce podawać swój numer, więc to też musisz rozważyć. Ale, ponieważ nie napisałeś, co kombinujesz, ciężko jednoznacznie doradzić.

2

Ad 1.

  • Jak chcesz tworzyć aplikację na Androida i iOSa to flutter jest lepszy, bo szybciej będziesz dostarczać nowe feature'y mając kod w jednim języku niż w dwóch (Kotlin, Swift)
  • Jak chcesz tworzyć apkę mobilną tylko na androida to Kotlin jest lepszy, bo w tym języku możesz też zrobić backend oraz nawet frontend. Ogólnie Kotlin jest w pełni funkcjonalnym języki programowanie w którym możesz zrobić wszystko (no może za wyjątkiem apki na iSOa :( )

BTW czy tylko mnie tematy w rodzaju Kotlin vs flutter już nudzą?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1