Wątek przeniesiony 2020-03-08 17:03 z Inne języki programowania przez Patryk27.

TypeScript - opinie

0

Ostatnio zauważyłem, że Microsoft wypuścił coś co nazywa się TypeScript (http://www.typescriptlang.org/) - cytat z ich strony:

TypeScript is a language for application-scale JavaScript development.
TypeScript is a typed superset of JavaScript that compiles to plain JavaScript.
Any browser. Any host. Any OS. Open Source.

Wg. mnie wygląda to bardzo dobrze i podejrzewam, że jeśli coś będę niedługo w JS pisał to na pewno przetestuje. Pisanie obiektowego kodu w JS zawsze mnie mocno denerwowało, a tutaj jest to naprawione. Fajnie jakby ktoś kto komercyjnie w JavaScript pisze wypowiedział się (cc: @bswierczynski).

Tutaj jakby ktoś chciał posłuchać coś o tym: http://channel9.msdn.com/post[...]lsberg-Introducing-TypeScript

0

TypeScript to taki ES6 tylko, że z opcjonalnymi typami. Więc niedługo prawie wszystko co TS wprowadza, będzie standardem, więc jako tako nie będzie potrzebny. Jednak jako tymczasowy shim jest całkiem spoko.

Osobiście uważam, że dziedziczenie prototypowe jest dość ciekawym rozwiązaniem, jednak w JS można by je trochę poprawić.

1

Trafiłem na ten wątek dziś (po 7 latach od utworzenia), bo niedawno zacząłem przygodę z TypeScriptem. Fajnie tak historycznie sobie poczytać. :)


PS. Ciekawostka: strona domowa TypeScriptu wciąż ma taki sam adres URL, jedynie teraz ma https zamiast http.

0

Czyli plus minus 5 lat zajęło przebicie się do mainstreamu, pytanie ile lat mu jeszcze zajmie by wszystko co nie jest napisane w ts tylko js było już uznawane za legacy code.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0