ArangoDB - opinie?

0

Dzień dobry,

jest sobie taki silnik bazy danych: https://www.arangodb.com/ który jak wynika z dokumentacji ma bardzo ciekawe możliwości.

Czy ktoś z szanownych czytających miał do czynienia z tym silnikiem bazy danych w poważnym środowisku produkcyjnym, i mógłby się podzielić opinią na jego temat?

Szczegolnie interesuje mnie wydajność shardingu, bo mam do wyboru tworzyć bazę archiwalną i stare rekordy przenosić do osobnej archiwalnej bazy, albo robić partycje, albo sharding.

1

Miejsce 67 sugeruje że masz małe szanse. Jeżeli rozważasz partycje i będą one wystarczające to po co komplikować?
https://db-engines.com/en/ranking

0

Jeżeli chodzi o partycje, to jednak nadal będzie dostęp do starych danych - np. dla administratorów, przeszukiwanie ich oznacza zmniejszenie wydajności. Musiałbym robić kolejne ograniczenia, oraz oprogramować resztę tak aby też nie korzystała z tych starych danych np. przy przeszukwaniu różnych rzeczy. Zaletą jest prostota tworzenia partycji. Chyba jednak będe musiał zrobić klon bazy produkcyjnej jako bazę archiwalną, i co pewien czas w nocy będzie przeniesienie starych danych do archiwum, chyba najlepsze, ale jednoicześnie znowu trzeba to oprogramować dość skrupulatnie...

1

Szukaj rozwiązań pod change data capture CDC. W MySQL jest możliwość replikacji bazy na poziomie tabeli. Do tego jeszcze exchange partition między tabelami i może będzie to mechanizm o który ci chodzi.

1

A co ta DB ma czego nie pa PostgreSQL? Ogólnie zasada jest taka, że bierzesz DB SQLową, a jak już przestanie Ci SQL wystarczać, to piszesz własną DB i tak się rodzi kolejny NoSQL.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0