Jaka licencja dla Intelij IDEA

0

Mam pytanie o licencje Intelij ... mam działalność gospodarczą i jestem zatrudniony w pewnej firmie na B2B - ta firma powiedziała mi żebym sobie kupił licencję i doliczył koszt do najbliższej faktury ... tylko jaka licencja w takim przypadku będzie ok ... bo np. w cenie za individual a organization jest duża różnica i czy mogę kupić tańszą individual ?

1

https://sales.jetbrains.com/hc/en-gb/articles/207241075-What-is-the-difference-between-the-commercial-and-personal-licenses-

Z linku imo wynika, że jak kupujesz na firmę a nie jako osoba prywatna to company.

2

Nie ma problemu z kupowaniem licencji personal, gdy jesteś na JDG. Jedyne co, to teoretycznie gdyby JB anulowało Ci licencję i miałbyś się z nimi sądzić, na twoją niekorzyść będzie fakt, że klient zwrócił Ci hajs za licencję.

0

Ok czyli bezpieczniej jest kupić for Organization ....

1

@davyd: Jak nie masz pewności to napisz do nich. Mnie jeszcze dali 50% discount, bo poprosiłem niby mimochodem. Cebula rulz XD

0
Dregorio napisał(a):

@davyd: Jak nie masz pewności to napisz do nich.

do jetbrainsow :) ?

2

Aż ciśnie się na klawiaturę napisać: nie, do Ziutka. Tak, do nich. Ja pisałem na [email protected]

0

Jak twoja firma płaci ci defacto za licencję to bym przesadnie nie kombinował.

1

Zgodnie z opisem na JB: "A Personal license is an option for private individuals who purchase a license with their own funds, and solely for their own use. Personal licenses are not to be purchased, refunded or in any way financed by companies. "

Czyli zostaje Ci licencja komercyjna, uczciwe, jasne i proste do rozliczenia. Tu chyba warto przed zakupem otrzymać od kontraktorni/klienta pisemne potwierdzenie takich ustaleń, żeby później nie było zgrzytania zębów "umawialiśmy się inaczej", "no tak.. ale księgowość nie chce przyjąć takiej faktury, bo to zakup licencji i to musi przejść przez nasz procurement".

Z czystej ciekawośći, jak taki "refund" będziesz opisywał na fakturze dla klienta?

Możesz włączyć tryb januszowania:

  1. Pytasz księgowej, czy poniższe przejdzie
  2. Podmiotowi, który Cię zatrudnia mówisz, to będzie kosztowało ~750EUR, bo to licencja komercyjna i muszę wystawić X dodatkowych dniówek w miesiącu (ukrywasz "refund") i upewniasz się, że te dodatkowe dniówki u nich przejdą w księgowości/controllingu
  3. Kupujesz na osobę prywatną za ~250EUR
  4. Dodatkowo pytasz księgowej czy da się tego personala wciągnąć w koszty JDG/amortyzować.
    ...
  5. idziesz do piekła dla szulerów ;-)
1

Było już kilka razy. Wytwarzając oprogramowanie w ramach JDG możesz zakupić personal.

2

@yarel: Ale nikt mu udowodni, że firma mu robie refund.
Bo generalnie nie zrobi refaktury za to. A co najwyżej może doliczyć sobie to do usługi lub wystawiać notę obciążeniową.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1