IntelliJ IDEA licencja

0

Koledzy czy jeżeli firma zakupi kilka licencję do IntelliJ IDEA to pracownik który taką licenję dostaje może korzystać z niej w pracy i w domu. Wiem, że jest opcja zalogowania się na swoje konto przy uruchomieniu IntelliJ IDEA.

1

Firma nie może kupić ci licencji osobistej, tylko licencje firmową.

0

Ok a jezeli to wyglada tak że mam konto na IntelliJ i do niego przypisaną licencję. Nastepnie instaluje IntelliJ na jednym komputerze i aktywuje IDE logując sie na moje konto (podaje mail i hasło) wszystko działa poprawnie , następnie ide do komputera obok instaluje IntelliJ ... i czy moge aktywować go logując sie na swoje konto ?

0
  1. Licencja firmowa obejmuje liczbę stanowisk.
  2. Licencja prywatna jest dla danej osoby i taka osoba może zainstalować oprogramowanie na wielu komputerach z których korzysta. Ale zgodnie z licencją tylko ta osoba może z tego korzystać. Dodatkowo firma nie może kupić takiej licencji dla swoich pracowników.
0

Dzieki za info mam ostatnie pytanie : w jaki sposob moge sprawdzic czy licencja jest na firme czy na osobe prywatna ?

0

Spróbuj Help => About.

0

Pamiętaj też, że fakt, że coś się aktywuje - nie oznacza, że coś jest aktywowane zgodnie z licencją. JetBrains nie montuje w swoich aplikacjach mocnych zabezpieczeń antypirackich.

Odnośnie licencji prywatnej jest jeszcze taki kruczek - licencję możesz instalować na kilku komputerach, ale nie możesz korzystać z dwóch uruchomionych instancji programu jednocześnie (np. przez zdalny pulpit zmieniasz coś w domu i w pracy "normalnie" też).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1