Intelij idea, przy dużym ekranie zacina.

0

Mieliście tak że przy tym jak np. macie edytor na "fullscreen" to wam się przecina, a jak macie małe okienko to wszystko działa płynnie. Nie jest to spowodowane na pewno małą ilością ram... Ale nie wiem jak można naprawić

2

Moze nie przycina, a trzeba troche poczekac na podpowiedz. Na zmniejszonym oknie problem nie wystepuje. i5 + 16GB RAM

1

Sam nie mam 32 GB ale wiem, że na 32 GB też przycina.

Na jakimś wypasionym macBooku sprzed roku (może 2?) też się zacina i pokazuje kręcące się tęczowe kółeczko na ekranie.
Takiego mac-wypasu za prawie 20k nie mam ale sam widziałem :) tnie, a ten mac user narzeka, że teraz często JetBrainsy przycinają.

3

U mnie zacina się nawet na kompie z absurdalną ilością RAMu. Warto pamiętać, że RAM do intellij trzeba przydzielić w pliku konfiguracyjnym - samo manie nie wystarcza. Tyle, że zacinanie GUI to jest obecnie mój najmniejszy problem z intellij. Kutafon kompletnie nie radzi sobie z większymi (a nawet imo średnimi). projektami w kotlinie .... (he he he). Jestem jedną z ofiar nerver ending indexing (coraz bardziej popularna przypadłość intellij).

2

bylo 2048, na gifie 12048 :/

Co do indeksowania to moze to pomoze https://stackoverflow.com/questions/29965896/how-can-i-stop-indexing-intellij-idea

1

Miewałem tak, że IntelliJ spowalniał bardziej, niż Facebook z więcej niż 0 otwartych okienek rozmów - a to już coś. Szczególnie z Kotlinem. Co ciekawe, pomogła instalacja wszelkiej maści aktualizacji, od systemowych po firmware i różne sterowniki - chyba jednak warto pozwolić Windowsowi pogubić czasem Twoje pliki i ustawienia :)

Generalnie sam RAM pod maską faktycznie niewiele daje - przy 64GB miewałem sytuacje, gdzie mógłbym wstukać 3 znaki, pójść zrobić kawę, potem wrócić i zrobić kawę seniorom (gdyby nie praca zdalna), a na końcu i tak wyszło by na to, że IntelliJ właśnie kończy wyświetlać trzeci znak i namyśla się, czy dla ove powinien podpowiedzieć override.

0

Nie wiem, co rozumiesz przez "zacina". Mi chodzi normalnie, a mam bardzo dużą rozdziałkę ekranu. Czasami mam nawet otwarte po 2 lub 3 intellije na raz. Czasem zacina jak np. odpali się indeksacja plików na początku importu projektu lub po przełączeniu branczy. Wtedy muszę poczekać kilka/kilkanaście sekund, a sobie poindeksuje i potem już działa normalnie.

Mam 16 GB RAMu w laptopie Thinkpad no i używam Archa, więc może to kwestia Twojego OSa.

0

Help -> Edit Custom VM Options....

Dodaj sobie pamięci, sprawdź co ludzie zalecają obecnie jaką najlepsza konfigurację.
Domyślnie mam:

-Xms128m
-Xmx2048m

Trochę mało jak się ma np. 32 GB ramu i większy projekt.

Inne źródło problemu mogą stanowić wtyczki, warto wyłączyć i odinstalować te nieużywane.

Help -> Diag Tools -> Activity Monitor... pozwala sprawdzić co zamula.

Na dolnym pasku okna (lol zapomniałem jak się to nazywa, ok google -> status bar), kliknij i zaznacz opcję Memory Indicator to będziesz wiedział ile pamięci jest wykorzystanej.

0

@phanc: jaki masz procesor?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1