FLA->SWF - Co to jest?

Odpowiedz Nowy wątek
Bilski
2009-11-08 01:28
Bilski
0

Kiedyś miałem Macromedia Flash.

Zauważyłem, że jak się tworzy projekt, to zapisuje się do pliku FLA, ale jest funkcja eksportu do formatu SWF, którą można odtwarzać bezpośrednio na stronie internetowej. Natomiast w tym samym programie, to jak się otworzyło SWF, to animacja się odtwarzała, ale nie miałem możliwości edycji. Nie udało mi się znaleźć importu SWF tak, żeby można go było edytować.

Próbowałem 2 programy, które niby konwertują SWF do FLA, ale po konwersji i odpaleniu w Macromedia Flash, animacja albo wcale nie działa, albo działa w jakiś sposób inaczej.

Które słowo najlepiej opisuje przekształcenie FLA do SWF: konwersja, kodowanie, kompilacja, kompresja

W jaki sposób prawidłowo przekonwertować SWF do FLA?

Pozostało 580 znaków

2009-11-08 13:37

Rejestracja: 14 lat temu

Ostatnio: 8 lat temu

0

kompilacja. W pliku fla sa informacje o obiektach, parametrach, wlasciwosciach animacji, itp. Z tego generowany jest swf, czyli w duzym skrocie opis wektorowy sceny i przeksztalcen obiektow.


You need to learn how to walk
before you can run

Pozostało 580 znaków

2009-11-08 20:11

Rejestracja: 15 lat temu

Ostatnio: 3 lata temu

0

Raczej tak prosto nie będzie. FLA to format roboczy dla Flasha. Sytuacja podobna do tej, jak z EXE zrobić CPP, czyli jak z binarki zrobić kod źródłowy. Niektóre informacje są po prostu tracone podczas kompilacji i tyle.
Do czego jest Ci to potrzebne? Chcesz wyciągnąć coś z SWF-a czy po prostu chcesz mieć możliwość pełnej edycji?

Pozostało 580 znaków

Bilski
2009-11-08 21:36
Bilski
0

Chodzi głównie o:

  • Mozliwość przejrzenia wszystkich możliwości wyświetlenia (czyli np. wszystkich plansz w grze flashowej).
  • Wyciągnięcie obrazów bitmapowych lub dźwięków.
  • Zapis filmiku flashowego do AVI (podobno plik FLA w programie Flash mozna tak wyeksportować, ale najpierw musze mieć plik FLA).

Jeżeli jest możliwe pelne przekształcene (rozumiem, ze kodu źródłowego się nie odtworzy, ale można odtworzyć kod, którego wykonanie spowoduje określone zachowania) w celu edycji, to też by się to przydało.

Pozostało 580 znaków

2009-11-08 22:38

Rejestracja: 14 lat temu

Ostatnio: 8 lat temu

0

google: swf decompiler i pierwsze 2 punkty powinny byc mozliwe. 3 niekoniecznie w pelni, bo musialbys dostac poprawny fla, zeby wynik byl identyczny. Przeksztalcenie w oryginal teoretycznie nie jest mozliwe dla wszystkich swf. SWF jest niejako efektem kompilacji fla, a dany efekt mozna zwykle osiagnac na wiecej niz jeden sposob. Widzialem jeden czy dwa dekompilatory, ktore potrafily niezle odtworzyc fla, ale czasem nie radzily sobie ze skomplikowanymi obiektami. Np. potrafily z oryginalnych kilku obiektow zrobic jeden, na ktorym operacje czy przeksztalcenia juz nie byly takie latwe. Flash zrobil z nich jeden w swf pewnie w celach optymalizacji (bo i tak wszystko sprowadza sie do przeksztalcen matematycznych i ustawienia danych przeksztalcen we fla juz nie beda potrzebne). Stad nie zawsze jest to w pelni to co chcielibysmy dostac.


You need to learn how to walk
before you can run

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0