Najnowszy system Microsoftu

0

Witam,
skoro to dział Flame, to OK :]
Chciałem spytać się Was, co sądzicie o Windows 8? Piszcie swoje opinie, mile widziane są również odpowiedzi w ankiecie.
Pozdrawiam!

0

Można wszystkie odpowiedzi naraz zaznaczyć.

0
Ktos napisał(a):

Windows 8

Dziękuje za zwrócenie uwagi :] Ale myślę, że tam nikt nie przywiązywał uwagi do oceny Windows 8 (w tamtym poście).
A tak na marginesie:
Sorki, był Double-Theard :/ Rozwiązałem ten błąd.
A z tym zaznaczaniem kilku opcji:
Sorki z tym :[ Prosiłbym o zaznaczenie jednej.
Pozdrawiam!

0

są do wyboru opcje pozytywne i negatywne, ok, ale po co jeszcze do tego opcje "mam windows 8..." ? No chyba jeśli ktoś to ocenia to znaczy, że testował i ma, a nie na podstawie obrazków z internetu.

Mi się nie podoba, kilka opcji jest ciekawych, ale generalnie interfejs Metro kompletnie do mnie nie przemawia i mi się to nie podoba (na tablety i owszem, ale na desktopy nie).

1

Z mojego pokoju w pracy: 3 osoby zainstalowały i pieją z zachwytu (ale oni zawsze będą piać z zachwytu, wystarczy że to od MS, nieważne co to będzie). 2 osoby (w tym ja) nie zamierzają na razie aktualizować do Windows 8. Pozostali w firmie z mojego działu - u nikogo na razie nie widziałem Windowsa 8 i raczej chyba nikt nie zamierza go instalować.

Za innych nie mogę mówić, ale dla mnie to gniot i krok wstecz, jestem pewien że Windows 8 nigdy dobrowolnie nie zainstaluję. Zobaczymy za to, co przyniosą nowsze wersje Windowsa.

2

Ja zainstalowałem sobie gdy weszła RTM do MSDNAA.

System działa szybciej od 7, widać to nawet na przykładzie gier (Dota 2 chodzi zauważalnie lepiej, mniej lagów itd.). Aplikacje metro na ten moment nie są zbyt rozbudowane, ale podoba mi się ich jednakowy styl działania - wiadomo w każdej gdzie są opcje/możliwości/jak zamykać itd.

Nie sprawdzałem, jak system działa na wielu monitorach. Ale w mojej ocenie na lapku system aktywnych krawędzi jest jak najbardziej na plus. Poza tym siedzę głównie na pulpicie i problemów z działaniem programów nie zauważyłem żadnych. Zmiana startu na styl metro pozwoliła mi odrzucić panel RocketDock, który używałem, bo irytował mnie stary start.

0

ale podoba mi się ich jednakowy styl działania - wiadomo w każdej gdzie są opcje/możliwości/jak zamykać itd.

Aplikacje okienkowe również miały kiedyś „jednakowy styl działania”: Plik|Nowy, Plik|Otwórz, Plik|Zapisz…
Z czasem zaczęto wydziwiać, tworzyć skórki, wstążki, zakładki i dziś tak naprawdę mało która aplikacja ma normalne okno z normalnym menu.
Dlaczego z Metro miałoby się potoczyć inaczej?

ale dla mnie to gniot i krok wstecz

Tak też uważam.

0

Fajnie wygląda. Od razu jak zobaczyłem metro to mi się spodobał ten interfejs. Jak kupowałem smartfona to brałem nawet pod uwagę WP. Na razie krótko testowałem i jedyne co mi się nie podoba to ten durny "bootloader". Jak się chce włączyć windows 7 to trzeba i tak do pamięci załadować 8-kę a potem restart i ładowanie od nowa. Fail.

5

Moim zdaniem jest bardzo fajny. Działa zauważalnie szybciej, zjada mniej pamięci, ponadto aplikacji Modern UI za dużo nie widzę, więc praktycznie jest to dla mnie ulepszona siódemka. Bardzo na plus.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1