Zimna fuzja - prawda czy oszustwo

0

Nie wiem czy słyszeliście o rzekomym odkryciu włoskiego naukowca Andrea Rossiego, twórcy reaktorów, które(jak twierdzi), wykorzystują zjawisko tzw. 'zimnej fuzji'. Dla niewtajemniczonych, odsyłam po szczegóły: http://www.zimna-fuzja.pl/.

Jakie są wasze opinie? Prawda, czy kolejne oszustwo?;>

0

ROSSI. Exactly. In fact, mine is not "cold fusion" but weak [force] nuclear reactions. Pons and Fleischmann did heavy-water electrolysis with a palladium cathode and a platinum anode. I don't do electrolysis, I don't use either platinum or palladium and I use temperatures that manage to melt nickel.

http://newenergytimes.com/v2/news/2011/36/3626-energycatalyzer.shtml

EOT.

0

Kwestia nazewnictwa, semantycznie, chodzi o reakcje jądrowe zachodzące przy niskiej temperaturze, dzięki którym możliwe jest wydzielenie dużej ilości energii przy małej ilości wymaganego 'paliwa' wprowadzonego do wywołania reakcji.

0

Z tego co znalazłem, to jest duża szansa, że jest to oszustwo. Dopóki nie będzie odpowiednich publikacji oraz powtórzenia tego zjawiska przez inne grupy nie można za bardzo w to wierzyć. Perpetum mobile to nie jest, więc jest jakaś szansa, że to naprawdę działa, ale na razie najlepiej zachować do tego dystans.

0

Perpetuum mobile wynaleziono już dawno i są powszechnie dostępne. Nawet w oficjalnej specyfikacji producenci kotłów gazowych chwalą się sprawnościami rzędu 110%. ;)

0

Aż się zaciekawiłem o co z tym kotłem chodzi… rzeczywiście, kocioł kondensacyjny potrafi wycisnąć dodatkową energię poza zwykłym ciepłem spalania - więc sprawność wygląda na powyżej 100% gdy porównać go ze normalnym kotłem. Ale żadne cuda się tam nie dzieją.

To tak jakby zmierzyć że palnik gazowy na wodór ma sprawność powiedzmy 98%, a potem zbudować reaktor termofuzyjny i z tego samego wodoru wycisnąć wielokrotnie więcej energii, chwaląc się ogromną „sprawnością”.

0

zimna fuzja to prawda

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1