Czy to prawda?

0

Witam,

to niecodzienne pytanie jak na ten dział, ale proszę o wyrozumiałość - jestem początkujący w C++ i chciałbym zaczerpnąć zdania od bardziej "obcykanych". Znalazłem ten wywiad z Bjarnem Stroustrupem k, twórcą języka C++, który niezbyt "fajnie" przedstawia C++. Czy to prawda czy fake? Data wpisu nie nawiązuje do 1 kwietnia...

LINK: http://komputery.katalogi.pl/Kontrowersyjny_wywiad_z_tworca_C%2B%2B-t1492.html

2

Fake.

0

On the 1st of January, 1998, Bjarne Stroustrup gave an interview to the IEEE's Computer magazine. Naturally, the editors thought he would be giving a retrospective view of seven years of object-oriented design, using the language he created. By the end of the interview, the interviewer got more than he had bargained for and, subsequently, the editor decided to suppress its contents, 'for the good of the industry' but, as with many of these things, there was a leak.

Prawdopodobnie fejk.

0

C++ ma trochę 'ciężkich' konstrukcji, ale tak pierwsze lepsze z brzegu, Stroustrup powinien wiedzieć po co wprowadził stałe, a z tego tekstu wynika, że nie ma o nich zielonego pojęcia.. To musi być wywiad napisany przez gościa który przesiadł się niedawno na C#.

0

Już po przeczytaniu kilku pierwszych zdań wiadomo, że to totalne bzdury. Stroustrup w wielu miejscach objaśniał genezę języka C++ i po co go tworzy itp. To na pewno nie jego słowa.

0

W ogóle nie pasuje do jego wcześniejszych słów.

Fake.

0

Jak dla mnie to to jest pisane przez gościa, który nie może zrozumieć C++ i wszystkie trudne mechanizmy wyciąga na wierzch. Nie sądzę, żeby twórca języka nie potrafił poprawnie użyć przeładowania operatorów, nie rozumiał mechanizmu wyjątków, czy nie wiedział kiedy użyć typedef ;). A do tego wszystkie bzdury o obiektowości mówi... kiedy prawie wszystkie nowe (chodzi mi tutaj o to, że skoro to jest tak głupie, to dlaczego jest w większości języków) popularne języki są obiektowe(zresztą skoro język umierał już w 1998, to do dzisiaj to by nikt w nim nie programował).
Zresztą o czym tutaj gadam skoro z tekstu wynika, że jeden gość oszukał cały świat programistów (czyli ludzi myślących), robiąc sobie żart - scenariusz dobry do tępych filmów Hollywood. W takim razie Brainfuck powinien być równie popularny...

1

Na szczęście nie musimy się domyślać, czy to prawda, czy fałsz. Żart stary jak świat. Nawet nie myślałem, że ma już 15 lat na karku, czas leci jak szalony... Stroustrup na <url =http://www.stroustrup.com/bs_faq.html#IEEE>swojej stronie domowej</url> się ustosunkowuje do tego "wywiadu" ;)

Q: Did you really give an interview to IEEE?
in which you confessed that C++ was deliberately created as an awful language for writing unmaintainable code to increase programmers' salaries?

A: **Of course not. Read the real IEEE interview. **

Prawdziwy sensowny wywiad masz na tej samej stronie domowej: http://www.stroustrup.com/ieee_interview.html ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1