Nauka [Web Dev]

Odpowiedz Nowy wątek
2020-03-18 20:58

Rejestracja: 2 tygodnie temu

Ostatnio: 2 tygodnie temu

0

Hej

Postanowiłem spróbować sił w branży IT. Przeczytałem parę artykułów, obejrzałem kilka filmików na YT i zacząłem działać. Na sam start wziąłem jakiś kurs podstaw HTML i CSS, gdzie po omówieniu podstaw jest tworzona strona internetowa od zera. Jako pierwszy krok zaplanowałem zrobić właśnie to i tylko to.

Mam teraz 15 minut wolnego czasu i zastanawiam się nad kolejnym krokiem (ten pierwszy kurs skończę pewnie jutro). Zebrałem kilka źródeł nauki i nie wiem jak efektywnie wykorzystać czas.

Z pewnością chcę się wyróżniać ogólną wiedzą dot.IT, sieci i bezpieczeństwa, w związku z tym już na początku chcę przerobić A+ 1001-1002 na Udemy od Mike Meyera, ktoś próbował? Mam pewne obawy, tam jest sporo Hardware, aktualnie jestem w stanie przerobić to raczej tylko "teoretycznie"..

Jestem niemalże przekonany, że teraz uderzę we Frontend Masters i dorzucę do tego MDN oraz freeCodeCamp, bo tam jest sporo pomysłów na projekty i ćwiczeń praktycznych. Chcę też rozbudowywać projekty, które spotkam na kursach o dodatkowe funkcjonalności. A może wpadnę na jakiś swój pomysł poza portfolio... Zastanawiam się jednak czy jeśli dorzucę z Udemy kursy Maxmiliana Schwarzmullera do JS oraz kurs "Understanding the weird parts" to czy nie będzie to strata czasu i dublowanie materiałów z Frontend Masters / MDN Docs? Nie znam się i ciężko mi ocenić content. Nie chcę też przesadzać z tymi materiałami, chcę działać też dużo w praktyce.

Jak właściwie korzystać z MDN Docs? Doczytywać / poszerzać to co znajdę w kursach na Frontend Masters? Bo tutaj też chyba nie ma sensu robić osobno "Learn web development".. Pewnie to się mocno pokryje.

Pewnie pytam o głupoty, ale na żywo nie mam kogo zażenować xD

Pozdrawiam

Pozostało 580 znaków

2020-03-19 01:49
Moderator

Rejestracja: 16 lat temu

Ostatnio: 2 godziny temu

3

Zdradze ci sekret. Programowania można się nauczyć tylko programując :) Tutoriale, filmiki, spoko, jak ci sie nudzi to możesz zaglądać. Ale koniec końców musisz siąść, odpalić edytor i zacząć klepać kod, innej drogi nie ma.
Zwykle niestety to jest takie zderzenie ze ścianą, bo w tutorialu/filmiku wszystko było proste i oczywiste, ale jak nagle masz coś napisać całkiem od siebie, z głowy, to pojawia się problem. Zamiast bawić się w zbieranie materiałów na następne 10 lat nauki, zacznij moze jednak coś klepać :)


Masz problem? Pisz na forum, nie do mnie. Nie masz problemów? Kup komputer...
Nie do końca się zgodzę, by efektywniej do tego podejść, trzeba łączyć typowe programowanie z przyswajaniem wiedzy typowo teoretycznej by móc ją potem wykorzystać później przy typowym programowaniu. - sztadii 2020-03-28 02:49

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0