Web dev czy C++

0

mam znajomą rekruterkę która mówi że na Jave, web dev na jedno miejsce jest ponad 100 cv, i firmy coraz czesciej decydują się podwyższać limit przyjęć do 2 lat doswiadczenia. Uważacie że warto jeszcze się pchać do Web development jak teraz każdy tam chce iść... dużo osób to z czasem stawki pójdą w dół..już juniorzy są w stanie prawie za darmo robić mi propnowali w C# minimalna na okres probny w Krakowie . Może bardziej opłąca się teraz iść w kierunku C++, mało osób na to chce iść mniejsza konkurencja, ciekawsze projekty, co myślicie?

3

Pytanie jest inne - co Ciebie kręci? Bo kierowanie się tylko zarobkami oraz łatwością dostania się na dane stanowisko doraźnie może i ma sens, ale jest mało perspektywiczne. Nie wiem, czy byś chciał przez kilka/naście kolejnych lat robić coś, czego nie czujesz i co Cię nie kręci tylko dlatego, że łatwiej było się tam dostać.

3

Tylko PHP

title

2

To, że w cpp jest mniejsza konkurencja, nie oznacza, że jest łatwiej. Pracy jest o wiele mniej oraz próg wejścia jest wyższy niż w webdevie. Zarobki też są mniejsze, a więc pytanko - opłaca Ci się, jeśli patrzysz pod kątem zatrudnienia i hajsu? Dlaczego nie przyjąłeś oferty pracy w c#?

0

zmieniłem myslenie teraz celuje w rozwoj w c++. Teraz wiecej placą w webie ale przez liczbę chętnych stawki zapewne pojdą w dół. C++ robi sie niszowy, bootcampow pod niego prawie nie ma

0
Jae34 napisał(a):

zmieniłem myslenie teraz celuje w rozwoj w c++. Teraz wiecej placą w webie ale przez liczbę chętnych stawki zapewne pojdą w dół. C++ robi sie niszowy, bootcampow pod niego prawie nie ma

czemu nie rust, go, D?
c++ to telekomunikacja - mało kodzenia
automotive, embedded - to chyba raczej c, ale sam język to mało, znajomość sieci, linuxa, urządzeń to sedno tej branży
gamedev - mało firm
security - mało firm

i chyba tyle

może lepiej postawić na wschodzącą gwiazdę niż na coś co traci pole?

1

c++ moze byc qt aplikacje serwisowe dla sprzetu pod linux. RUST, go, D do czego są używane?

0

To już chyba któryś? temat że w web devie ciężko o prace dla juniora to przeniose się C++/embedded/inne mniej popularne. Mam wrażenie ze kiedyś ludzie z tamtych technologi uciekali do web devu bo tu więcej pracy :D ale to bardziej po tematach na forum niż z doświadczenia. Akurat pracuje w web-devie więc mogę nie być obiektywny ale mam wrażenie że jeśli nie umiesz przebić się ponad pseudo-junioro-kandydatów w tak popularnym web-devie to nie masz czego szukać w C++ ale mogę się mylić. Nie znam za dużo programistów C++, sprzętowych ale tych co znam to wiedza zdecydowanie wykraczają poza język, raczej język staje się narzędziem do problemu i jak trzeba coś doklepać w czymś innym to też dla nich nie ma problemu (w sumie tak chyba powinno być dla każdego programisty?), a web-dev wybierasz jeden język + frameworki popularne i klepiesz (crudy :D mowa o juniorze).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0