Cyberbezpieczeństwo - czy warto?

0

Witam,
chciałbym się dowiedzieć coś o kierunku Cyberbezpieczeństwo. Czy opłaca się iść na ten kierunek i kim mogę po nich zostać?
Obecnie zajmuje się programowaniem aplikacji webowych oraz na telefon. Zastanawiam się nad właśnie takim kierunkiem, ponieważ nie ma kierunku, który nauczy mnie dobrze programować. Najbardziej chciałbym zostać programistą, ale to trzeba przysiąść i uczyć się samemu. Chciałbym poznać jakie jest Wasze zdanie. Mile widziane osoby właśnie po tym kierunku studiów :)

Pozdrawiam

2

2

ponieważ nie ma kierunku, który nauczy mnie dobrze programować. Najbardziej chciałbym zostać programistą, ale to trzeba przysiąść i uczyć się samemu

:D Zmartwię cię, bo kierunku który nauczy cię bezpieczeństwa też nie ma. Ba, jest tu chyba jeszcze gorzej niż w kwestii programowania. Więc własnej nauki będzie jeszcze więcej. Co więcej, przez samą specyfikę dziedziny, trzeba uczyć się cały czas. O ile w programowaniu mógłbyś wskoczyć do maintenace jakiegoś legacy software i siedzieć wiele lat bez nauki nowych technologii, o tyle w security takiej możliwości nie ma, bo musisz być na bieząco z tym co się dzieje.

0

Gdzie jest taki kierunek?

Prawie całe IT to ciągła nauka, security też. No i to jest tak obszerna działka, że musisz sprecyzować, bo możesz mieć 10 gości od 'cyberbezpieczeństwa' i każdy może robić coś innego.

1

Nie ma jeszcze nigdzie kierunku cyberbezpieczeństwo. Nawet jeżeli jakaś uczelnia mówi, że ma taki kierunek to kłamią - np. na WAT to zwykła informatyka z dwoma przedmiotami luźno związanymi z bezpieczeństwem, a na podyplomówce na SGH pokazuje jedynie co robi się z grubsza w różnych firmach i instytucjach związanych z IT sec, ale nie jak ;). Do nauczania technicznego IT security jest po prostu zbyt mało (chętnych) ludzi. W samej Warszawie prowadzone są w ciągu semestru 2-3 obieraki przez osoby z branży, a doktorantów i doktorów można policzyć na palcach jednej ręki (i nawet jak istnieją zakłady czy katedry cyber to nie prowadzą przedmiotów). To trochę za mało na tworzenie gdziekolwiek sensownego kierunku. Może za 3-5-10 lat.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0