Jaki język programowania ?

Odpowiedz Nowy wątek
2014-09-18 20:52
0

Witam, mam do Was pytanie a właściwie chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze języka w dalszej nauce programowania. Na studiach od roku uczę się języka ADA, pół roku C. Sam uczę się sporo C++(chyba C++ jak dotąd najbardziej przyjazny język dla mnie). Ogólnie powiem od razu, że mam problem za co się brać dalej(każdy język mnie ciekawi) ale chciałbym się trochę ukierunkować i zebrać to wszystko do "kupy". Czy możecie mi doradzić co robić dalej, nie wiem czy zaczynać uczyć się javy(dużo pracy jest dla programistów javy z tego co zaobserwowałem) czy C++ a może C# ? Z czym się to wszystko je, trochę już jestem w tym wszystkim zagubiony.
Pozdrawiam
R.

Pozostało 580 znaków

2014-09-18 21:03
0

A co chcesz w tym języku robić? Ogólnie, co chcesz programować? Bo język to narzędzie. Nie uczy się języka po to, żeby klepać ćwiczenia z książki albo żeby tylko składnie znać.

edytowany 1x, ostatnio: jensky, 2014-09-18 21:04

Pozostało 580 znaków

2014-09-18 21:04
0

Ale co chcesz później robić w życiu? Bo skoro uczycie się Ady i C to zgaduje że studiujesz jakąś automatykę?


Masz problem? Pisz na forum, nie do mnie. Nie masz problemów? Kup komputer...
:-D Nikt nas nie próbował uczył Ady, nawet C też nie za bardzo. Było głównie C++. - Endrju 2014-09-18 21:10

Pozostało 580 znaków

2014-09-18 21:16
0

Ogólnie to studiuje informatykę, dali nam do nauki Ade ponieważ jest jasna i klarowna(poniekąd tak) C było na 2 półroczu aby nas przygotować teraz na programowanie obiektowe (w c++). Czeka mnie jeszcze C# i java, jest mały problem z tym co chce później robić z tymi językami programowania. Na pewno nie chce być programistą gier :P. Chciałbym tworzyć jakieś aplikacje biznesowe, komputerowe(jeśli tak się mówi). Obecnie zastanawiam się między c++,c# a php, java script. Wiem, że te drugie są do internetu, jakiś webdeveloper później czy coś w tym stylu- chociaż jeszcze chyba musiał bym się uczyć grafiki na strony internetowe. Kiedyś ktoś mi powiedział, że warto się uczyć c++, później c# że jakoś to się je ale za bardzo nie wiem o co tej osobie chodziło.

Pozostało 580 znaków

2014-09-18 21:27
0

Nie wygląda na to, żebyś miał jakiekolwiek rozeznanie w temacie. Trudno coś doradzić.
Popróbuj różnych rzeczy, zobacz co cię interesuje. Wybierz jakąś działkę dla siebie. To nie ma być wybór na całe życie, tylko na najbliższy rok, dwa lata, bo trzeba mieć obrany jakiś kierunek w jakim chcesz się rozwijać. Potem zobaczysz co dalej.

Jak chcesz aplikacje dla biznesu robić to bierz Jave/C#. W sumie w tym praktycznie wszystko możesz zrobić. Oba języki fajne do nauki, popularne, dużo ciekawych rzeczy można w tym naklepać w domowym zaciszu (od gier, przez aplikacje www, appki mobilne, programy sieciowe itp.), masa materiałów w sieci itd.

No i jak nie wiesz co chesz programować, a chcesz programować to chyba Java/C# najbardziej uniwersalne będą :D

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0