Jaki język programowania??

0

Witam. Jest to mój pierwszy temat, także proszę o wyrozumiałość w tym co teraz napiszę. Chcę napisać program, do gry, coś w rodzaju anti-cheat. Tylko teraz tak. Mam opanowany język C, Object Pascala i Visual Basic'a. Moje pytanie brzmi w czym, będzie lepiej to zrobić??Rozumiem, że powinienem robić w takim języku jakim najlepiej się czuję i odnajduję, ale mi tu chodzi bardziej o zabezpieczenie kodu, przez decompilacją i dissasebmbleracją. Proszę o pomoc. Pozdrawiam Bartosz S. ;)

0

jeśli tak bardzo boisz się o swoje źródła, to zapomnij o Basicu.

Najlepiej C, ale jak mi się wydaje to z twoim doświadczeniem nie dasz rady zrobić niczego grzebiącego w pamięci, więc weź się najpierw za jakieś prostsze programy. Sama znajomość języka w programowaniu nie wystarczy

0

C lub ASM

0

moim zdaniem niepotrzebnie boisz się dekompilacji. Są odpowiednie narzędzia która pozwalają w prosty sposób zabezpieczyć kod przed dekompilacją tak że program po dekompilacji staje się nieczytelny. Sam piszę programy na zamówienie i muszę zabezpieczać kod przed dekompilacją więc troszkę o tym wiem. Na pewno nie musisz się obawiać dekompilacji w języku C# ani Java. Do zabezpieczania kodu C# używam programu Ezusfucator: http://www.foss.kharkov.ua/g1[...]zfuscator/dotnet/Default.aspx

Wystarczy otworzyć Ezusfucator nanieść execa na to zielone okienko po prawej a program zajmie się resztą.

Zresztą zrób sobie eksperyment. Napisz coś w C# i zdekompiluj.
Potem to samo zabezpiecz przed dekompilacją i spróbuj zdekompilować.

Do dekompilacji kodu możesz użyć programu .NET Reflector.

Napisałeś też że chcesz zabezpieczyć kod przed dessembleracją. Moim zdaniem nie ma to najmniejszego sensu. No bo co z tego jak ktoś dostanie kilkaset tysięcy stron kodu w asemblerze ? Przecież i tak nic z tego nie odczyta ani nie ukradnie.

0

Jaki język? Zależy co faktycznie chcesz zrealizować, jaką to ma mieć funkcjonalność. Znając życie to najprawdopodobniej C/C++.

nnn napisał(a)

Moim zdaniem nie ma to najmniejszego sensu. No bo co z tego jak ktoś dostanie kilkaset tysięcy stron kodu w asemblerze ? Przecież i tak nic z tego nie odczyta ani nie ukradnie.

Moim zdaniem to powinieneś zacząć wypowiadać się na tematy, o których masz jakiekolwiek pojęcie...

0

nie wiem o co wam chodzi. Wiem że można taki kod analizować w OllyDbg albo IDA. Nikt tego normalnie nie robi. Nawet twórcy szczepionek antywirusowych jak analizują kod to tylko najważniejsze fragmenty kodu. Weź sobie zdesaseembluj kod najprostrzej aplikacji np. Notatnika i spróbuj to sobie analizować.

0

jesteście naprawdę popaprani - komu by się chciało analizować taki kod ? Chyba tylko po to by znaleźć numer seryjny do aplikacji.

Deus spróbuj tego: http://3537.pl/analityk-zagrozen.html

0

Zabawa na mniej niż dwie godziny, zrobiłem rok temu, kiedy tylko wyszło. A i to jedynym opóźnieniem w analizie tego jest VB. Z każdą rekrutacją ESET prostsze crackme daje...

0

a mnie by to nie obchodziło że ktoś tam będzie analizował mój kod. I gdybym miał pisać kod w C++ to nic by mnie nie obchodziło że jakiś tam deus czy kto inny będzie analizował kod mojej aplikacji w asemblerze.

trochę zszedłem z tematu ale autor tego topiku raczej nie powinien obawiać się desembleracji.

0
nnn napisał(a)

a mnie by to nie obchodziło że ktoś tam będzie analizował mój kod.

ale jaktoooo???? nie boisz się, że ktoś go drożej odsprzeda?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0