Jaki język programowania?

0

Cześć, nie mogłem znaleźć odpowiedniego działu, a w HydeParku raczej by to nie pasowało, więc postanowiłem założyć temat w tym dziale. Moje pytanie jest chyba dosyć głupie, ale jednak je zadam - w czym programować? Sam nie wiem dokładniej jakie są moje priorytety; chciałbym się uczyć, jak najbardziej "przyszłościowego" . Zastanawiałem się nad Javą, bądź C++, ale wolałbym zapytać się kogoś bardziej doświadczonego ode mnie. Tak, jak wyżej wspomniałem jakichś bardziej dobranych preferencji co chcę robić nie mam - prosiłbym o dokładniejsze przedstawienie mi kilku Waszym zdaniem "najlepszych" języków (jak już wspomniałem - "przyszłościowość", jak i w przyszłości dosyć łatwe znalezienie pracy) i ich zastosowania.

Pozdrawiam i dziękuje za wszelakie odpowiedzi.

1

Wiodące języki Java, C++, C#. Wszystkie składniowo są podobne. Jednakże IMHO łatwiej zapanować nad kodem w językach wyższego poziomu (jest też do nich obecnie więcej miejsc pracy) -> czyli Java lub C#. Raz, że są do nich dość "inteligentne" IDE i dwa, że mają ładniej zaprojektowany system modułów (nie rozbijasz klas na nagłówek i kod).

0

Jakbyś poszukał, to jeśli zaczynasz programować, nie wybieraj języka pod kontem kątem przyszłościowości, tylko pod kontem kątem takim, aby nie przeszkadzał w nauce programowania! Link podawałem juz parokrotnie: http://kaczus.ppa.pl/art/poczatkujacyprogramista,23.html

0

Bardzo wiele osób zaczyna od Pythona, chyba też ta moda opanowała wiele szkół.
Na "początek" Python nigdy nie będzie zły. Później zawsze można switchnąć na coś innego.

0

Ja polecam R.
Jak głosił kiedyś wielki człowiek: w R zrobisz wszystko

1

Pytanie czego chcesz?
a) nauczyć się wykorzystywać komputery do tego do czego zostały stworzone? http://dictionary.reference.com/help/faq/language/e51.html
b) nauczyć się programować?
c) nauczyć się fajnego języka?
d) zdobyć pracę?

W każdej z tych wersji wachlarz odpowiedzi będzie inny.
Pytając "który język jest przyszłościowy?" jesteś z gruntu skazany na porażkę, bo to co dzisiaj jest na topie w czasie gdy będziesz zaczynał pracę może już być przestarzałe.
Są pewne języki bardziej stabilne, zorientowane na pracę (d) ale ich zakres zastosowania się ciągle zmienia (COBOL, C/C++, Java, C#).

0

Ja zgadzam się i powtórzę za @Spine. Java bądź C# są najbardziej rozsądnym wyborem. Wysoki poziom i łatwość dzięki temu nauki. Owszem, w obu później się zagłębiasz niżej, ale nie jesteś od razu na głębokiej wodzie. Języki te, i ich specyfika oraz frameworki też zwalniają Cię z pamiętania o nie robieniu wielu głupot które mogą się katastrofalnie;-) zakończyć w językach niższego poziomu. No i w obu pracę znajdziesz bez problemu (C# to mniej ofert, ale mniej chętnych, ssanie na rynku jest cały czas duże).

0

O ile dobrze pamiętam, to tak na serio zacząłem od Pythona, i za jego pomocą poznałem podstawy języka programowania (języka w sensie ogólnym). Po tym wdepnąłem w testowanie, i tam tak jakby w naturalny sposób zetknąłem się z innymi językami np. JS, Ruby. Znając Pythona łatwo mi było wejść w podstawy tych innych języków. Namawiano mnie też na Javę, ale trochę mnie odrzuca od niej.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1