Czy nadaję się na programistę?

0

Witam! Od jakiegoś czasu zaprzestałem nauki programowania. Tak naprawdę sam nie wiem dlaczego, ale myślę, że trochę się do tego zraziłem. Moim językiem, z którym zacząłem naukę był C++. Po wielu niepowodzeniach napisania jakiegoś programu w tym języku, przestałem się uczyć, mimo że składnia sama w sobie nie jest aż tak trudna. Chodzi mi tu raczej o wymyślenie jakiegoś algorytmu/sposobu, który będzie dobrze działał i przelanie go na kod. Coś spowodowało, że straciłem motywację i zapał, jaki miałem na początku. Może mam po prostu za małe IQ do tego. :) Nie traktujcie tego, jak wylewanie żalu przez jakiegoś niziołka. To dla mnie ważne, bo moim marzeniem jest zostać programistą i jeśli mam już w to włożyć cały mój wolny czas i w pełni się temu oddać, a i tak nim nie zostanę, to wolę dać sobie spokój. Czy wy też tak mieliście? Może to chwilowe załamanie?

0

Było już milion takich tematow. Niestety w każdym odpowiadamy, ze jeśli ktos nie rozumie matematyki i ma problem z algorytmami, to - nie oszukujmy sie - nie ma sie co spodziewać cudów w IT.

0

Nie powiedziałem, że nie rozumiem matematyki. Jakoś wielkich problemów z nią nie mam, chociaż wybitny nie jestem, a pewnie tego trzeba się spodziewać po programiście. Największym problemem jest przelanie jakiegoś pomysłu na kod.

0

Chodzi mi tu raczej o wymyślenie jakiegoś algorytmu/sposobu, który będzie dobrze działał i przelanie go na kod.
Wymyślenie algorytmu jest ciężkie. Przelanie na kod łatwe i można sie tego szybko nauczyc. Algorytmiki jednak jak ktos nigdy nie pojmował, to sądze, ze tak już zostanie.

0

Mam 15 lat i najbardziej interesowałoby mnie pisanie gier w jakimś studiu (tak wiem, zaraz powiecie, że jestem jeszcze dzieckiem i że tylko gry mi w głowie :P). Stoję teraz przed wyborem szkoły średniej, a komputery interesowały mnie od zawsze (i astronomia, może kiedyś to połączę :)). Pingwin, co znaczy, że "jeśli ktoś nie pojmował algorytmiki..."? Czy twierdzisz, że da się tego nauczyć? Tak to zabrzmiało, a myślałem, że to jest umiejętność "wrodzona".

0

Właśnie twierdze, że nie da sie tego nauczyc. Tak, tu raczej najwazniejsze są "predyspozycje wrodzone". Ale to też nie jest tak, że każdy informatyk będzie potrzebował umiejetnosci algorytmicznych na wysokim poziomie.

0

A wiesz coś o tym, jak wygląda to w game devie?

0

Zależy na jakim etapie jesteś. Sam będąc w liceum chciałem się nauczyć czegoś więcej, przede wszystkim napisać jakąś grę, i nie potrafiłem sobie wyobrazić jak jakiś kod może stworzyć cały złożony mechanizm przypominający nasz świat. To co stało mi na przeszkodzie to właśnie brak tego ogniwa w wyobrażonym połączeniu między prostymi słowami kluczowymi języka a gotowym produktem. Jeżeli u Ciebie jest podobnie, polecam Ci nauczyć się podstaw języka, a potem pobawić się jakąś prostą biblioteką graficzną, choćby SDL, które niestety jest już trochę przestarzałe, i możesz mieć problem ze znalezieniem i konfiguracją bibliotek. Na dobrą sprawę, naukę języka, możesz rozwijać bawiąc się tym.

0

W game devie korzysta sie raczej ze znanych algorytmów i schematow, nie sądze, zeby potrzebne były duże innowacje. Tylko mimo wszystko - trzeba rozumiec te znane algorytmy i schematy.

12
pingwindyktator napisał(a):

Właśnie twierdze, że nie da sie tego nauczyc. Tak, tu raczej najwazniejsze są "predyspozycje wrodzone".

Uja prawda! Oczywiście, że się da nauczyć! Nie twierdzę, że każdy może zostać programistą, ale algorytmiki można się nauczyć. Nie mąć koledze w głowie, jego problem polega na tym, że niby zna język ale nie widzi rozwiązań na konkretne problemy, ja określam to jako brak umiejętności myślenia w danym języku. Rozwiązaniem na to jest praktyka.

Jedyne co budzi moje wątpliwości to porzucenie programowania ot tak po prostu, bo się pojawiły problemy. Jak już gdzie indziej napisałem, człowiek jest tak skonstruowany, że mimo wolnie w wolnym czasie zabiera się za rzeczy które sprawiają mu przyjemność, jeśli tak po prostu autor zrezynował z programowania może powinien zastanowić się co tak na prawdę go kręci.

Ale nie pitol farmazonów o jakiś predyspozycjach wrodzonych do programowania, to nie sprint olimpijski.

edit

W game devie korzysta sie raczej ze znanych algorytmów i schematow, nie sądze, zeby potrzebne były duże innowacje.

No pewnie, w końcu silnik quake'a i crysis'a nie różni się tak bardzo...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1