Wątek przeniesiony 2023-02-27 20:02 z Java przez Riddle.

AWS dla Javowca

1

Hejka, jestem juniorkiem z rocznym doswiadczeniem komercyjnym. Stack standardowy java/spring/hibernate/docker i tak dalej i tak dalej. Chce zaczac sie uczyc AWS aby byc atrakcyjniejszym na rynku pracy:) Nie moge znalezc roadmapki zadnej sensownej. Pytanie do starszych kolegów z branzy, moglibyscie napisac od czego zaczac jesli chodzi o chmure? Zagadnienia, slowa klucz, z góry dziekuje:)

1

Czym jest cloud i szeroko rozumiany computing.
S3, EC2, Lambda
Permissions / Roles

Ogólnie jak jesteś świeżakim to proponuję ogarnąć sobie kurs Cloud Practicioner. Od początku prowadzi za rączkę i wyjaśnia essentials.

3

Zacznij od źródła czyli "Learn by role" od AWS https://aws.amazon.com/training/learn-about/ Po prostu wybierasz ścieżkę która cię interesuje (architektura rozwiązań, programowanie, devops, machine learning, itd) i jedziesz z tematem.

0

Byłem w podobnej sytuacji :) Masz tę przewagę, że umiesz coś zakodzić w Javie - wykorzystaj to, nie musisz uczyć się AWS-a na sucho, tylko faktycznie będzie działać coś co napiszesz.
Czyli EC2 - odpalmy sobie tego Springa właśnie na tym. S3 - niech nasza aplikacja cośtam wrzuca i zczytuje. ELB/ALB - odpalmy tę apkę 2x i dobijmy się do endpointa HTTP przez load balancer. Lambda - Spring Cloud Function (czy jak to się tam zwie) i do roboty. :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1