Obsługa plików rtf

0

Witam,

Posiadam dosyć specyficzny problem do rozwiązania, mianowicie chodzi o odczyt specjalnie przygotowanego pliku rtf. Owa 'specjalność' polega na tym, że zawiera on dane sformatowane, które potrzebuję odczytać z zachowaniem układu, to znaczy każdą linię pliku umieścić w osobnym polu tablicy.

Z racji formatu pliku i obecności w nim znaków formatujących odczytywanie linia po linii odpada. Próbowałem także sztuczki z kontrolką RichEdit (zmienianie wartości PlainText) oraz użycia zewnętrznego programu w konsoli (minetext). Obie te metody są jednak zbyt mało wydajne, przy dosyć sporych plikach (Druga była by idealna, gdyby nie konieczność rzucania pętli aż zewnętrzny program nie zwolni pliku, co czasem zajmuje mu zbyt długo - różny czas na tym samym pliku - i w konsekwencji muszę uznawać operację za nieudaną).

Czy znacie może jakiś sprawdzony i wydajny sposób na załatwienie tej sprawy?

Podejrzewam, że ten temat także tutaj był poruszany (być może któreś z rozwiązań znalazłem na tym forum - nie pamiętam), jednak po przeszukaniu internetu nie udało mi się dogrzebać do zadowalającego rozwiązania.

Używam RAD Studio 2009 jeśli ma to znaczenie (kontrolki, czy cokolwiek w tych okolicach).

Pozdrawiam.

0

pierwsze co mi przyszlo do glowy to wlasnie TRichEdit... ale skoro odpada to kombinujmy dalej.
napisales ze odczytywania linia po linii odpada... nie do konca. moglbys uzyc wyrazen regularnych do wyłuskania samego tekstu (usuwasz wszystkie rtf'owskie znaczniki). co do wydajnosci: tego nie wiem, trzeba by zapytac tu innych o zdanie. moim zdaniem warto sprobowac.

http://stackoverflow.com/questions/188545/regular-expression-for-extracting-text-from-an-rtf-string

0

RichEdit + MemoryStream

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1