Kontynuacja projektu programu do forum...

0

Witam!

Chciałem zapytać czy aktualnie zamknięty projekt programu do obsługi forum będzie kiedyś kontynuowany? Osobiście jestem na tak :)

0

Ugh... ale to bylo dawno :)
Na razie zadnych planow nie ma. Osobiscie - nie sadze, chociaz moze kiedys...

0

a co ten program robił??

0

Moim skromnym zdaniem było by to dobre, ponieważ można by na bieŻąco (Boże, widzisz takie błędy i nie grzmisz) śledzić posty na forum...i na nie odpowiadać :P

//co program robił?: była możliwość przeglądania forum online jak i offline :) (ściąganie postów, odpowiadanie itp...)

0

Jak chcesz na bieżąco śledzić posty na forum to możesz do tego użyć RSSa...

0

Nowoczesne podejście jest takie, że do obsługi serwisów potrzeba jedynie przeglądarki. I nie mówię o tak prostych serwisach, jak forum, ale wszelkie operacje bankowe, systemy zarządzania, itp. Dzięki temu programy zarządzające realnie znajdują się po stronie serwera, do ktrych user nie ma dostępu. Uaktualnienie polega na wrzuceniu jednej wersji na serwer a nie udostępnieniu tysiącom użytkowników nowej wersji - nie mamy pewności, że ściągną - szczególnie ważne przy błędach krytycznych.

Dlatego nawet nie to, że mi rybka... jestem stanowczo przeciwny :>

0
Marooned napisał(a)

Nowoczesne podejście jest takie, że do obsługi serwisów potrzeba jedynie przeglądarki.

Tu sie bankowo nie zgodze, bo to absolutnie nie jest wylaczne, jedyne sluszne i nowoczesne podejscie, tylko trend i to szczegolnie rozpowszechniony przy prostych serwisach. Nowoczesne podejscie to budowanie aplikacji klienckich na podstawie wielowarstwowego modelu, w ktorym oddziela sie skladowanie danych, pobieranie ich przez wewnetrzny mechanizm i przekazywanie dalej w postaci np. XML do aplikacji klienckich, ktore robia z nimi wlasciwe rzeczy.

W 4p jest RSS, idealny przyklad na to... peace ;).

0

A ja to ujmę tak: jest mi to ganz egal. I tak nie będę korzystał. Ale z lekkim wskazaniem na "nie" (patrz: uwaga Marooned'a).

0

Panowie spokojnie!
Ja tylko zapytałem, ponieważ to co mi osobiście przypadło by do gustu to możliwość ściągania postów na HD. Można by Archiwalne posty umieszczać w pliku do ściągnięcia (a nie w bazie jak jest do tej pory [odciążenie bazy 4p]), gdzie po pobraniu w/w program by sobie sam przetwarzał dane z naszego archiwum.

Marooned napisał(a)

...systemy zarządzania, itp.

O ile wiem, a coś niecoś sie orientuje w tym temacie to nawet w bankach czy w jakichś instytucjach systemy zarządzania lub systemy wymiany informacji właśnie opierają się na specjalnie stworzonych do tego programach. Nie są to aplikacje tylko webowe (chociaż tak też bywa - to jasne).

Uaktualnienie polega na wrzuceniu jednej wersji na serwer a nie udostępnieniu tysiącom użytkowników nowej wersji - nie mamy pewności, że ściągną - szczególnie ważne przy błędach krytycznych

Ten argument akurat nie przemawia do mnie, ponieważ w tym momencie skazujesz wszystkie aplikacje działające pod kontrolą naszego systemu na wyginięcie... a przecież jest zupełnie odwrotnie :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1