Co jest leprze C++ czy Delphi ? jedno i drugie !!!

0

Co jest leprze Delphi czy C++ ? żaden i obydwa
Jednym słowem można powiedzieć ze obydwa są najlepsze a dlaczego, ponieważ pisząc w programie C++ po skompilowaniu do exeka wychodzi prawie taka sama wielkość pliku wynikowego jak w Delphi wiec NIE MA w tym dużej różnicy wiec najlepiej jest pisać programy wykorzystując API wtedy plik będzie miał znacznie mniejszą wielkość, i nie ma to znaczenia czy to C++ czy Delphi. Pisze to bo spotykam większość osób które przesiadają się z Delphi na C++ i piszą ze Delphi do szajs. Jestem początkującym programistą lecz większość już wiem i nie przesiądę się na C++ bo zacząłem pisać w Delphi i już się przyzwyczaiłem i jest mi z tym dobrze, po co mam jeszcze sobie zawracać głowę C++ zacząłem od Delphi i tak już będzie. Moim zdaniem nie powinno się zmieniać języka programowania, ci co zmieniają muszą przyzwyczajać się znowu do nowego języka a to jest dodatkowy stres, więc jak zaczęliście pisać w C++ to już piszcie w tym języku, a jak zaczynaliście w Delphi (Paskalu) to piszcie już w tym języku bo po co człowiek ma się jeszcze przemęczać. Wniosek z tego sami sobie wynieście, bo ja zostaję na starych klockach :) i nie zmienię już go. :)
--&gt &gt ( DELPHI 5 ) &lt &lt
&gt &gt &gt DELPHI 6 &lt &lt &lt

0

widac ze jestec poczatkujacym programista , pomijajac aspekt Delphi/C++ Builder
pozostajesz na starych klockach powodzenia moj znajomy tez pozostal : do dzisial programuje w LOGO swoje spectrum i jest bezrobotny .

powodzenia :D
wojta$--Lets make linux better :-)

0

jak juz mowilem: Delphi i c++ builder to to samo tylko inna skladnia.
Natomiast visual c++ o calkowicie co innego...--Vroc
&ltDelphi Knight&gt

0

Język C++ jest 1000 krotnie wydajniejszy od Object Pascala - lecz większość z forum programuje w Dlephi bo jest łatwiejszy :)

0

Na tym forum bylo juz wiele takich dyskusji, uzytkownicy wyrazili wiele opinii ale ta jest "najorginalniejsza". :-) :-) :-) :-)--Pozdrawiam
Ojciec (Delphi/C++)

0

Eeeee, jak ktos sie dobrze naumi Assemblera to dla niego kazdy nastepny jezyk do
nauki bedzie prosty, ale poco sie uczyc innego skoro Assembler jest "najprostszym"
jezykiem programowania. Bez niego nie bylo by niczego. :P :-)

{brawo} {brawo} {brawo} {brawo} {brawo} {brawo} {brawo} {brawo}
{hello} {hello} {hello} {hello} {hello} {hello} {hello} {hello} {hello}

0

Delphi i Borland C++ Builder to z regóły TE SAME FUNKCJE (szczególnie VCL - róznią się tylko sposobem zapisu) ale Pascal i C/C++ to coś zupełnie innego. Z tego co się dowiaduje NIKT NIE PRZENOSI SIE Z C++ NA PASCALA, ani Z BUILDERA DO DELPHI :P . Sam jestem zwolennikeim C++ (mÓj pierwszy język to Pascal), i uważam ze DAJE WIEKSZE MOŻLIWOŚCI NIZ PASCAL :[[ . A jak chcesz pisać tylko w jednym to życze sukcesów... :D

0

Czytałem gdzieś, że gościu (nie jest to dla mnie jakiś guru, więc nie pamiętam z imienia :) ) od pakietu Nortona zaczął go robić (na pewno nie sam...) w Pascalu, ale przesiadł się na c++ i stwierdził że w Pascalu pakiet nigdy by nie był tym czym jest, bo Pascal jest gorszy. Może to stek bzdur jakiegoś napalonego na cpp webmastera - zasłabo znam oba języki żeby się wypowiadać.--- - -
Roszi

0

Kidyś programowałem w delphi ale obecnie używam microsoft vc++. Powiem tak
Delphi jest dobry do robienia programów naomiast c do robienia gier.
I nie macie raci nauka c++ przyszła mi łatwiej niż nauka Object Pascala.
Delphi używałem 3 lata i miesiąc przed minięciem 3 lat zrobiłem pierwszą grę 2d,
a C++ ucze się już pół roku i zaczynam robić grę 3d !!! Więc uważam ucz się Delphi
jak chcesz robić programy szybko i skutecznie, albo ucz się c++ jak chesz zrobić bajerancką grę lub jakieś demko graficzne. ;)

0

tesla napisał:
Kidyś programowałem w delphi ale obecnie używam microsoft vc++. Powiem tak
&gtDelphi jest dobry do robienia programów naomiast c do robienia gier.
&gtI nie macie raci nauka c++ przyszła mi łatwiej niż nauka Object Pascala.
&gtDelphi używałem 3 lata i miesiąc przed minięciem 3 lat zrobiłem pierwszą grę 2d,
&gta C++ ucze się już pół roku i zaczynam robić grę 3d !!! Więc uważam ucz się Delphi
&gtjak chcesz robić programy szybko i skutecznie, albo ucz się c++ jak chesz zrobić bajerancką grę lub jakieś demko graficzne. ;)

Zgadzam się że Delphi nadaje się do programów a C do gier, ale to co napisałeś dalej jest bzdurą. Delphi uczyłeś się 3 lata bo to był jak mniemam twój pierwszy język programowania, a wiadomo, że jak się zna jeden to wszystkich następnych uczysz się 10 razy szybciej. Ja osobiście do aplikacji konsolowych uzywam c++ a do winshitowskich Delphi i jestem zadowolony :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0