Czy warto iść w poznawanie cheatow ?

0

Witam mam pewnie pytanko ponieważ sporo już programuje w c# napisałem chat, napisałem prosty edytor tekstu , stworzyłem mini painta itp ogólnie duzo robię sobie c# żeby sobie ćwiczyć ten język ale mam jedno czy warto iść w poznawanie struktury cheatow pisać je i jak one działają czy warto iść w tym kierunku ? Bardzo polubilem ten jezyk ale widzialem ze tam wyjmuje sie informacje z ramu wiec wydało mi się to na pierwszy rzut oka dość trudne ale myślę ze po dłuższym posiedzeniu na pewno bym zrozumiał o co w tym chodzi. Tak wiec jak pytałem wyżej czy warto iść w tym kierunku ? Od razu uprzedzam ze nie zamierzam pisać cheatow pod żadne gry multiplayer ponieważ wiem jak bardzo niszczy to gry i nie chciał bym się przyczynić do zmarnowania komuś dnia z tego powodu ze ktoś pobrał mojego cheata

0

To zahacza o reverse engineering.

W celach zarobkowych czy warto w to iść? - raczej to często nielegalne (zależy od zleceń ;) ), więc nie warto.

W celach naukowych/domowe eksperymenty? - pewnie, warto, będziesz wiedział trochę więcej o działaniu aplikacji.

0

Co do niszczenia komuś gry, uważam że każdy sam powinien sobie takiego bota stworzyć i tylko do użytku własnego. Nie dość że uczysz się czegoś nowego, poznając nowe technologie to jeszcze jest fun jak taki bot sobie chodzi sam ;). Lepsze to niż głupie klikanie w klawisze i marnowanie czasu ;)

0

Wypadało by poznać assemblera, umieć podpinać się pod różne struktury w innych aplikacjach, znajdywać je czasem po pointerach nie idzie dość, ale można np. dynamicznie przeszukać ram i sobie zrzutować odpowiednie wskaźniki na co tam potrzebujemy.

Reverse engineering jest fajny, sporo idzie się nauczyć, ale rady z pograniczna assemblera jakieś triki nie są zbytnio mile widziane na forum, bo wiadomo UB, więcej hejtu dostaniesz nisz jakiegoś feedbacka.
Ale dla własnego użytku to jest spoko zabawa, ale te analizowanie żeby coś znaleźć to sporo czasu czasem zajmuje, a kodu niewiele trzeba napisać, żeby coś działało.

I na bieżąco można analizować nowości błędów w CTF, dużo zadań jako pomysły są brane z niedawno odkrytych podatności.

1

Po chwili namysłu, takie doświadczenie jednak może się przydać w legalnej pracy zarobkowej. Tylko musiałbyś pracować dla producenta antywirusów ;)

0

W samym C#(bez ASM) będzie ci raczej ciężko. Teraz jest trochę trudniej GG i HS wycwaniły się i ciężej robi się bypassy, ale na serwerach prywatnych nich nie ma. Sam cheat to najczęściej modyfikacja pamieć procesu a c# jak i vb potrafią to robić(złote lata cheatowania w WarRock).

1

Co do nauki RE i asma to bardzo polecam, bo dopiero wtedy można zrozumieć jak to wszystko działa na niskich poziomach abstrakcji. RE i asm to jest coś w rodzaju researchu tzn. czytasz sobie np. o tym jak zachowują się struktury w C. Przeczytałeś, zrozumiałeś i uwierzyłeś - pewnie zwykle tak to wygląda, ale asm i RE daje Ci możliwość potwierdzenia słów przeczytanych bądź usłyszanych od innych osób, czyli sam możesz odkrywać że komputer rzeczywiście w taki sposób a nie inny działa i nie potrzebujesz od nikogo pomocy. Zabawa w "naukowca" przy programowaniu jest świetna i bardzo poszerza horyzonty dlatego polecam przynajmniej spróbować w to wejść. Dodam że RE i znajomość języków nisko-poziomowych daje duże pole do popisu w ITSec. ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1