Czy warto jeszcze iść na studia ?

0

Mam licencjata z gównokierunku, ucze sie javy chce byc programista,jestem po 30 ,bezrobotny od dawna. Czy w takiej sytuacji warto isc na zaoczne studia z informatyki ? Czy ewentualnie znajomość javy przyda mi sie przy ubieganiu sie o stanowiski testera ?

0

Jeżeli wybierzesz lepszą uczenię, pójdziesz na studia nie dla papierka, ale dla siebie, dla rozszerzenia horyzontów, to myślę że warto. Ale jeżeli chcesz się nauczyć "klepania Javy" po linii najmniejszego oporu to możesz się już zastanawiać. Po prostu z uwagi na mnogość 'informatyczno-matematycznych' przedmiotów będziesz miał mniej czasu na naukę samej Javy. No, ale jak zapewne się domyślasz, sam język to tylko narzędzie i warto, a nawet należałoby liznąć pozostałych aspektów informatyki, aby coś sobą reprezentować :)

0

Warto, latwiej o staze i robote u Janusza jak sie ma status studenta. Odbebnisz rok w JanuszSoftware i problemu ze zmiana nie bedzie, ale jakos trzeba zaczac.

0

Przeciętnej osobie o wiele łątwiej będzie znaleźć na / po studiach przeciętną pracę za przeciętne wynagrodzenie w branży, czyli powyżej średniej krajowej. Więc dla przeciętnych (choć nie tylko) na pewno warto.

4

Po 30 i bezrobotny od dawna. Jakbym ja zatrudniał to te dwie informacje by mi wystarczyły, żeby przejść do następnego kandydata :p

0

Zawsze warto się uczyć, ja jestem po mechatronice i żałuje, ze nie wybrałem informatyki. Dowiedziałbym się wiele rzeczy z informatyki dużo wcześniej, ale to generalnie to tylko moje odczucie bo nic nie stoi na przeszkodzie uzupełnić wiedzę książką (i praktyką!!!), kursem (i praktyką!!!) itp itd. Jakbym był na etapie wyboru studiów lub rezygnacji z nich z pewnością bym poszedł na nie.

1

To status studenta cos daje starszym osobom ? Myślałem że tylko osoby do 25 czy 26 roku na tym korzystają.

0
Świetny Rycerz napisał(a):

To status studenta cos daje starszym osobom ? Myślałem że tylko osoby do 25 czy 26 roku na tym korzystają.

Daje to, że jak przekroczysz 2 rok studiów i będziesz wysyłał CV na praktyki/staże programistyczne, to zostaniesz z wielkim prawdopodobieństwem zaproszony na rekrutacje. Tylko tyle i aż tyle.
Ale jeśli nie interesuje cię informatyka i nie jesteś dobry z matmy, to nie dasz rady na studiach, więc nie warto.

0

dzięki, to chyba wpisze sobie ostatni rok studiow tak dla jaj i moze mnie zatrudnia , albo chociaz zaprosza na rozmowe.
o konsekwencje bede martwil sie pozniej

0

Warto iść na studia, kogoś poznasz, zaruchasz no i papierek na koniec.

No i jak się przyłożysz, to trochę się nauczysz.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0