Pierwszy projekt w MySQL

0

Cześć,
po dłuższej przygody z Front-Endem na mojej drodze przyszedł czas na MySQL i PHP, za cel postanowiłem, że wykonam tabele LOTTO EKSTRAKLASY, gdzie będą zamieszczane: ogólna tabela, tabela strzelcy, czerwone kartki, żółte kartki.
Mam już mniej więcej zarys tego jak powinno wyglądać, jednak potrzebuję pomocy kogoś, kto na czacie doradzi, podpowie itd. Nie oczekuję gotowego rozwiązania.
Pytanie dodatkowe: Czy same tabele: ogólna tabela, tabela żółte kartki, tabela czerwone kartki, tabela strzelcy, spotkania, drużyny, piłkarze wystarczą?
Z góry dziękuję za odpowiedzi zainteresowanych ;-)

0

Skup się na tym co najważniejsze czyli tabela drużyny,zawodnicy i w niej bym zawarł kartki plus strzelone, spotkania, sędziowie i wydaje mi się że tyle powinno wystarczyć

0

Zrobiłbym to trochę inaczej, tabela zawodnicy, kluby, zawodnicy klubowi z datami od i do kiedy w danym klubie. Tabela mecz, skład, zdarzeniawmeczu, zdarzenia.
Mecz to dane o meczu. Skład to jacy zawodnicy grają. Zdarzeniawmeczu to informacje o zmianach, kartkach, różnych, karnych itd. zdarzenia to tabela definiująca zdarzenia.

Nie ubieraj wszystkiego w tabele tylko zadawaj pytania. No po tym co napisałeś np. odpowiedz co zrobisz jak będziesz chciał zbierać informacje o tym kto w jakim meczu faulował. Musisz mieć to na tyle elastyczne aby taka informacja nie powodowała przebudowy tabel.

0

Musisz rozdzielić "suche dane" takie jak np. info o klubach, zawodnikach, itp. W innych tabelach natomiast trzymasz zdarzenia z odwołaniem do tych "suchych danych". Poczytaj o relacyjnych bazach danych.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0