Mój pierwszy projekt w Javie.

0

Witam,
Niedawno skończyłem pisać swój pierwszy projekt w Javie, który oczywiście może rozbuduję za jakiś czas. Jest do backend to internetowej aplikacji przeznaczonej do przechowywania notatek użytkowników, który komunikuje się poprzez REST API. Użyte technologie to Java, Spring oraz Hibernate. Mam w planach zrobienie frontendu do tej aplikacji jako osobnego "pod projektu" oraz innego znacznie większego projektu w tych technologiach. https://github.com/arkadiusz97/OFNotes/tree/master/backend Jak myślicie, co można by w nim lepiej zrobić?

1
 1. Jak używasz mavena to zrób tak aby pom.xml był dostępny razem ze źródłami (https://github.com/matadini/hipster-webapp - tak jak tutaj zrobiłem). Wtedy jest szansa dwoma poleceniami: zbudować i uruchomić aplikację w terminalu.
 2. Plik konfiguracyjny dla każdej encji z mapowaniem jest dla mnie mocno passe i pierwszy raz się spotykam z czymś takim. Używaj adnotacji w klasach.
 3. Pakietów też mógłbyś używać według jakieś konwencji bez wrzucania całego śmietnika w src.
 4. Używaj lomboka i nie pisz samemu getterów, setterów i konstruktorów bo szkoda na to życia.
0

@MrMadMatt:

 1. Choć cały projekt ze wszystkimi plikami jest w jednym archiwum zip, to dzięki za przypomnienie. Już wrzuciłem pom.xml do src.
 2. W sumie też dobry pomysł. Jak będę wprowadzał jakieś zmiany w projekcie, to użyję adnotacji. XMLi użyłem, bo widziałem je w ogromnej ilości przykładów.
 3. Masz na myśli, że wrzuciłem cały kod do jednego katalogu? Zrobiłem to, aby łatwiej i szybciej mógł to przejrzeć na przykład rekruter. Paczka zip z projektem jest zorganizowana "normalnie". Ale jak i to dla wielu osób będzie wyglądać źle, to oczywiście to zmienię.
 4. Nie jestem pewien czy to dobry pomysł, bo opinie na ten temat są podzielone: Czy używacie lomboka? Ale na pewno pomyślę o tym, jeśli będę modyfikował ten backend, bo z pewnością klasy będą wyglądały lepiej bez chociażby getterów i setterów.
  Dzięki za rady w każdym razie ;)
1
 1. https://github.com/arkadiusz97/OFNotes/blob/master/backend/src/Controller.java
return ResponseEntity.status(HttpStatus.OK).body(null);

Czy ten null jest konieczny?

 1. Dlaczego wszystko robisz w try catchach?
User user = model.getUserByName(principal.getName());

Sprawdziłem metodę getUserByName() z https://github.com/arkadiusz97/OFNotes/blob/master/backend/src/Model.java
Dodatkowo kolejny raz zwracasz nulla.

 1. Cała klasa Model https://github.com/arkadiusz97/OFNotes/blob/master/backend/src/Model.java jest dla mnie zbyt przesadzona.
  Nadmiarowy kod dotyczacy transakcji, duża powtarzalność, dziwne konstrukcje metod, wszędzie try catche.

EDIT: poprawiłem swoje słowa co do transakcji, toż to hibernate.

0

@kixe52:

 1. Ten return jest na przykład w metodach odpowiedzialnych za utworzenie notatki i użytkownika. Czy poza kodem 200, metoda ta powinna zwracać jakiś komunikat? To miałeś na myśli?
 2. Ta linijka nie powinna być w bloku try, ponieważ nie rzuca żadnego wyjątku?
 3. Aby nie było zbyt dużo kodu związanego z transakcjami, powinno to wyglądać tak, że pomiędzy początkiem transakcji a końcem wywoływana jest jakaś metoda operująca na bazie? Co do reszty, co masz dokładnie na myśli? Co na przykład jest dziwnego w konstrukcji metod, poza powtarzalnością? Tych try catchy nie powinno być w ogóle czy powinny być jakoś inaczej umieszczone?
1

@arkadiusz97:

 1. w sumie masz kilkam możliwości: możesz zwrócić puste 201, albo zwrócić 303 z linkiem do utworzonego zasobu
0

@kixe52: Wprowadziłem trochę zmian do projektu, ale nie wiem za bardzo, jak usunąć nadmiarowy kod? Na przykład zrobić maksymalnie jedną metodę, w której będzie kod odpowiedzialny za transakcje? Jak zrobić kontroler, aby nie trzeba było umieszczać kody w try catch?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1