Projekt w Javie.

0

Witam, mam dość banalne pytanie o organizację kodu w Javie. Mianowicie jeśli mam taki załóżmy nieduży projekt gdzieś 1000-2000 linijek to jak zorganizować te klasy. Chodzi mi o to czy wszystko załadować w jednym pliku tak:

class x {

}

class y {

}

public class Glowna {

    public static void main(String[] args) {

        --------------------------;
    }

} 

itd.

Czy też umieszczać te wszystkie klasy x, y itp w różnych plikach class? Jak powinno to się robić?

2

W Javie powinno być, że jedna klasa = jeden plik.

1

Czy też umieszczać te wszystkie klasy x, y itp w różnych plikach class?

Mylisz pliki .java i .class. Jedna klasa to jeden plik .class, obojętne czy publiczna, prywatna, wewnętrzna, zewnętrzna, anonimowa, itd W jednym pliku .java może znaleźć się jedna klasa zewnętrzna publiczna + dowolna (no tu nie jestem dokładnie pewien, ale nikt chyba nie będzie wkładał setek klas do jednego pliku i tak) ilość innych klas.

Odpowiadając na pytanie:
Rób projekt normalnie, z publicznymi klasami w osobnych plikach. Takie dziwaczne konstrukcje jak podałeś nadają się co najwyżej na ideone.com czy SPOJa, gdzie można wysłać tylko jeden plik źródłowy naraz.

No i mała porada:
Staraj się jak najmniej robić w metodach statycznych. Metoda main() powinna np ustawić środowisko, stworzyć jakieś obiekty, w tym obiekt główny (w jakimkolwiek sensie) i przekazać sterowanie do tego obiektu. W szczególności metod statycznych zależących od stanu statycznego powinno być jak najmniej.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0