Pierwszy projekt w java.

0

Cześć, z góry przepraszam jeżeli to nie ten dział i proszę o przeniesienie :)
Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów, byłem dzisiaj na pierwszej rozmowie rekrutacyjnej jako junior java. Znam dobrze podstawy java, na studiach nie miałem z tym przedmiotem problemu. Jednak gdy rozmawiałem z Panią od HR'u oraz Panem od IT i powiedziałem, że nie mam jakiegoś takiego większego projektu w javie tylko te które robiłem na studiach to Panu od IT mina trochę się popsuła ;/ I teraz pytanie do was, bo może wśród was jest ktoś kto właśnie robi za takiego Pana od IT i wie jaki projekt mógłbym zrobić żeby mieć jakiekolwiek szansę na pierwszą prace ?

Z góry dziękuję wszystkim za uwagi i pomysły :)

0

Hej
Możesz pyknąć coś w tym stylu, panel z klientami z zleceniami(np: warsztat samochodowy), sklep z zielskiem,

http://www.nakov.com/blog/201[...]-mvc-thymeleaf-jpa-and-mysql/

oczywiście może być hibernate i h2

opublikować na git lub bitbucket - że umiesz pracować w version control system

spring boot - szybko, thymeleaf - templates
do tego by wyglądało np: Bootstrap (dygresja: w artykułach mogą być tabelki ale dla każdego programisty nie Fronta nie powinno być problemem coś pyknąć w css lub jakimś framworku do prezentacji)

no i w kodzie pakiety: model, serwisy(dodatkowo wysyłka na maila, zrzut do: csv, excell, pdf), dao, jakieś testy JUnit że umiesz podstawy

Pozdrawiam
P.S to moje odczucie nie byłem na żadnej rozmowie tak z obserwacji netu co na czasie , nie pracuję stricte w firmie dev, piszę serwisy/narzędzia jako wdrożeniowiec, a chciałbym, tylko na juniora może jestem za stary 40+

1

Całkiem świeży film:

0

A czy posiadanie w projektach jednej (większej) strony internetowej (HTML5,CSS3 i trochę JS), jest jakimś choć trochę istotnym plusem przy rekrutacji na Java Developera?

0
Brunatny Kret napisał(a):

A czy posiadanie w projektach jednej (większej) strony internetowej (HTML5,CSS3 i trochę JS), jest jakimś choć trochę istotnym plusem przy rekrutacji na Java Developera?

To zależy czy składasz na Full Stack czy wyłącznie Backend Java developer. Aktualnie na rynku znacznie bardziej pożądani są jednak Full stack w związku z czym warto.

0

Chyba zależy jaka firma. Jak duża, to może sobie pozwolić na osoby od backendu i inne osoby od frontendu. Jak firma mała, jakiś software house to będą chcieli raczej full stacka. Mi kiedyś powiedzieli, że niestety nie mogą mnie zatrudnić, bo szukają kogoś kto więcej zna frontend (konkretnie chodziło o angular). Ale pytałeś czy warto posiadać większą stronę, uważam, że warto.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0