Praca zdalna dla zagranicznych firm - jak negocjować i jakie stawki?

0

Cześć,

Chciałbym jeszcze w tym roku znaleźć pracą zdalną dla zagranicznej firmy i zastanawia mnie kwestia wynagrodzenia - powinienem wołać tyle ile na danym stanowisku płaci się w kraju klienta czy przy pracy zdalnej zakłada się raczej trochę mniejsze wynagrodzenie?

Przykład: powiedzmy, że w Stanach junior dev zarabia ~$60k/rok, a regular ~$80k/rok. Zakładając, że pozytywnie przejdę rekrutację w danej firmie na regulara, jaką stawkę negocjować? Szkoda byłoby wyskoczyć z kwotą $75-80k i dostać odmowę, a firma była skłonna zapłacić te $60k (czyli juniorską stawkę jak na ich warunki, co i tak wygląda nieźle jak na polskie realia).

Jakie są Wasze doświadczenia i przemyślenia w tej kwestii?

0

jak masz spore doświadczenie w pracy zdalnej z zagranicznymi klientami to możesz negocjować, logika

0
czysteskarpety napisał(a):

jak masz spore doświadczenie w pracy zdalnej z zagranicznymi klientami to możesz negocjować, logika

Nie mam żadnego właśnie jeżeli chodzi o pracę zdalną. Ponad rok pracowałem w polskim software house (czy jak to się tam zwie) i teraz od ponad roku siedzę w polskim oddziale dużego korpo, ale jest słabo i chciałbym spróbować czegoś nowego.

0

Praca zdalna wymaga dobrej komunikacji. Jeśli nigdy tak nie pracowałeś, to jest duża szansa, że czeka Cię ciężki okres początkowy. Poza tym bez wcześniejszej pracy w ten sposób, mało kto będzie chciał z Toba rozmawiać, w dodatku bez chociaz 3-5 lat expa w docelowych technologiach (lub podobnych). Na twoją korzyść działają: dobry kod na repo publicznym (np. guthub), portfolio (projekty wykonane dla siebie lub innych, najlepiej nie te same co w korpo, bo to zazwyczaj niezle scierwo, którym wstyd sie chwalic na ulicy), jakies blogi i inne wynalazki. Chodzi o potwierdzenie kompetencji.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1