Wątek przeniesiony 2020-12-22 13:17 z Off-Topic przez cerrato.

Stworzenie serwisu ogłoszeniowego.

0

Cześć,

zastanawiam się nad stworzeniem portalu ogłoszeniowego podobnego do olx. Nie znam się kompletnie na tworzeniu tego typu portali i potrzebuje Waszej pomocy. Chciałbym się dowiedzieć jakiego typu programisty bym potrzebował, jakie umiejętności taka osoba powinna posiadać?

Pozdrawiam!

3

Jedna osoba Ci wszystkiego nie będzie potrafiła ogarnąć. Zacznij od zatrudnienia managera, który stworzy zespół.

4

Spróbuj się rozejrzeć za rozwiązaniami SaaS. Całkiem możliwe, że takie portale są sprzedawane jako gotowy "produkt" i obejdzie się bez zatrudniania programisty.

0

A czy uważacie, że w obecnych czasach lepszym rozwiązaniem jest stworzenie takiego portalu od zera (pisanie całego kodu) czy skorzystanie z firmy, która powiedzmy za 500 zł miesięcznie daje możliwość z korzystania gotowego szablonu?

5

Problemem tutaj nie jest w mojej ocenie samo wykonanie serwisu - bo to jest do ogarnięcia, czy w ramach odpłatnego zlecenia, czy kupując licencję do czegoś gotowego. Problemem jest marketing i przebicie się. Bo takich serwisów jest wiele, mamy kilka liderów (chociażby OLX, sprzedajemy.pl czy gumtree) oraz całe masy wegetujących drobiazgów, na które prawie nikt nie wchodzi.

Pytanie - czemu uważasz, że Twój portal nie będzie kolejnym maleństwem, z którego prawie nikt nie będzie korzystać? To jest istotne pytanie, a nie strona techniczna.

2
IHaveHandedInMyResignation napisał(a):

Jedna osoba Ci wszystkiego nie będzie potrafiła ogarnąć. Zacznij od zatrudnienia managera, który stworzy zespół.

Wcześniej słupek z przychodami i kosztami, czy na kogokolwiek, w tym managera, przynajmniej stać. Zgadzam się z @cerrato .
Na maleństwie którego prawie nikt nie ogląda, i za reklamy się nie uzyska znaczących pieniędzy, a klient "ogłoszeniowy" płacić nie chce.

1

Rozumiem, dziękuje bardzo za odpowiedzi. Moim problemem jest właśnie kwestia techniczna, ponieważ pomysł wynika z wielu lat obserwacji i problemów, które miało wiele osób, a taki portal by to rozwiązał.

0

Portal aby jakkolwiek minimalnie był konkurencyjne do reszty to podstawowe funkcjonalności to min 6 cyfrowe kwoty na start żeby to wykonać a gdzie utrzymanie, marketing, support.
Także jak uważasz, że masz coś co może konkurować to najpierw potrzebny ci analityk + grafik/ux/ui designer a potem zespół programistyczny(aby to wykonać w racjonalnym czasie 1 os to troche mało).
Ogólnie jeśli nie masz doświadczenia w prowadzenia tego typu projektów to prościej jest pójść do któregoś z mniejszych SH który poprowadzi cię za rączkę i dostarczy odpoewnich specjalistów.

1

A co sądzicie o czymś takim na początek?

https://www.joomla-monster.pl/skrypt-ogloszen/

Uważam, że trzeba od czegoś zacząć, a jeżeli pomysł "wypali", to wtedy można zacząć proces rozbudowy całego portalu.

2
nowynowynowy napisał(a):

A co sądzicie o czymś takim na początek?

https://www.joomla-monster.pl/skrypt-ogloszen/

Uważam, że trzeba od czegoś zacząć, a jeżeli pomysł "wypali", to wtedy można zacząć proces rozbudowy całego portalu.

Zainstaluj.
Zobacz, czy twój pomysł ma sens.
Jeśli będzie mieć sens, możesz w niego inwestować, zatrudniać ludzi i zlecać robienie narzędzi szytych na miarę.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0