Transfer domeny

0

Witam,

Musze przetransferowac domene z jednego hostingu na drugi. Nowa firma pisze, ze domena jest zablokowana. I pisze, ze to cos nie tak z auth-info code. Jakies pomysly? Jak to sprawdzic?

0

Można. Ale trochę mylisz pojęcia.
Transfer domeny, to zmiana jej rejestratora. Czyli jeśli rejestrujesz domenę np. w home.pl i chcesz ją przetransferować żeby trzymać u innego rejestratora to wtedy robisz właśnie jej transfer. Natomiast Tobie zapewne chodzi o podpięcie domeny pod inny hosting?
W tym celu musisz zmienić adresy w panelu domeny na te należące do Twojego hostingodawcy. Podajesz tam zazwyczaj ns1 i ns2 i czekasz kilka godzin aż domena się pojawi na Twoich serwerach DNS.

Nowa firma pisze, ze domena jest zablokowana. I pisze, ze to cos nie tak z auth-info code.

Jak podasz więcej informacji niż "coś nie tak" to będzie prościej. To nowo zarejestrowana domena czy taka, która już funkcjonuje?

0

Domena już istnieje. Ja to robie dla znajomego. Może chodzi mu, że chce zmienić hosting oraz rejestratora domeny. Ale te drugie to było by głupie. Moze ten drugi rejestrator jest tańszy czy coś?

0

Przyjmijmy sytuacje, ze to chodzi o transfer domany z jednego rejestratora do drugiego. Bo to chyba jednak o to chodzi. Wiem, ze mało kto tak robi, ale to chyba o to chodzi. W jaki sposób domena może być zablokowana w takiej sytaucji? Kto moze ja zablokowac i po co?

0

Jezeli chcesz przeniesc domene, a jest ona zablokowana to najczestszymi powodami sa:

  • upłynęło mniej niż 60 dni od daty rejestracji domeny
  • upłynęło mniej niż 60 dni od daty zakończenia ostatniego transferu domeny
  • upłynęło mniej niż 60 dni od daty zakończenia ostatniej cesji domeny
  • domena została zablokowana z powodu trwającego postępowania arbitrażowego, sądowego lub komorniczego
  • adres e-mail Abonenta domeny nie został zweryfikowany i domena została zawieszona

Natomiast szczatkowa informacja o bledzie auth-info

Authinfo jest to kod autoryzujący domenę, za pomocą którego można wykonać transfer domeny do innego operatora.

&

W celu uniknięcia nadużyć kod authinfo wydawany jest wyłącznie na podstawie wniosku podpisanego przez Abonenta domeny, osobę upoważnioną do reprezentowania firmy (instytucji) lub osobę posiadającą pisemne pełnomocnictwo udzielone przez Abonenta domeny (należy je dołączyć do wniosku wraz z kopią dokumentu tożsamości pełnomocnika).

Czesto taki wniosek mozna pobrac ze strony rejestratora (aktualnego) lub wygenerowac w panelu domeny. Wniosek wysylany jest zazwyczaj poczta tradycyjna.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0