Transfer w UPC

0

Cześć,

Od dziś jestem w UPC, zamówiłem usługę Internet Fiber 25Mb/s, póki co przy ściąganiu plików z FTP nie przekroczyłem 2,1 MB/s natomiast przy ściąganiu plików z torrentów transfer nie przekroczył 900kb/s. Trochę się tym zmartwiłem, przez wujka Gogla widziałem że niektórzy też mieli problemy z niskimi transferami, ale nie dowiedziałem się żadnych konkretów. Jak to wygląda u Was, jakie osiągacie prędkości przy ściąganiu plików?

0

Sprawdź transfer: http://www.speedtest.net/

Jeżeli test wykaże, że rzeczywiście nie masz takiej prędkości jak powinieneś to zgłoś to do UPC. Możliwe, że trzeba wyregulować sygnał.

0

No i się pogubiłem na stronie upc pisze:

Prędkość pobierania danych: do 25 Mb/s (25600 kb/s), ja testując ściąganie z ftp://ftp.atman.pl i z netia.pl osiągnąłem maks 2.5MB/s i teraz nie wiem czy 25 Mb/s ze strony upc jest równe moim 2.5MB/s ? Czy jednak powinienem ściągać pliki transferem 25.0MB/s ?

Speedtest.net wygląda tak
user image

0

Żeby ściągać pliki 25MB/s trzeba by mieć gigabitowy ethernet, bo zwykła sieć 100Mb w porywach 12MB/wyciąga :P
A gdyby istniała mniejsza jednostka niż bit to jestem pewien, że właśnie jej by używano do podawania prędkości łącza w reklamach xD

0

Przede wszystkim musisz zrozumieć różnicę pomiędzy bajtem, a bitem. Żeby ściągać z prędkością 25 megabajtów na sekundę musiałbyś mieć łącze ponad 200-mega bitowe.

Z twoim transferem jest wszystko w porządku, musisz pamiętać, że z jednej strony pobieranie to z drugiej uploadowanie i wąskim gardłem może być równie dobrze właśnie ten upload.

A torrenty to kwestia ustawień aplikacji, trackera, ilości, jakości peerów, pory dnia i tysiąca innych zależności, które składają się na transfer. Posiadam łączę z UPC od 5 lat i nigdy nie miałem z torrentami problemów (co nie zmienia faktu, że problemy były, niestety często wolą miesiąc w miesiąc przyznawać rabat 25-50% niż faktycznie coś naprawić).

0

Witam ! Ja mam 25 od upc. Na codzien jak sciągam to jeden plik nie przekracza transferu 2MB/s, wynika to z kiepskich lub ograniczonych serwerów, jednak jak sciagam parę naraz to łącze potrafi pokazać na co je stać, a wyciągam max ok 8MB/s. To jest dziwne, ponieważ według moich obliczen 25Mb pozwala na transfer 3.125 MB/s, ale może w nocy inaczej leci.

0
Vendro napisał(a)

przy ściąganiu plików z FTP nie przekroczyłem 2,1 MB/s natomiast przy ściąganiu plików z torrentów transfer nie przekroczył 900kb/s.

Przecież to nie zależy od Twojego łącza, tyko od łącza i wydajności serwera FTP, a w przypadku torrentów od prędkości uploadu innych użytkowników.

Jak to wygląda u Was, jakie osiągacie prędkości przy ściąganiu plików?

Na łaczu 15 Mb/s zdarza mi się ściągać z 1,9 MB/s, np. ze strony MSDNAA. Zazwyczaj jednak to serwery są ograniczeniem, nie moje łącze.

0

Dzięki za odpowiedzi, faktycznie transfer 2.5mb/s jest prawidłowy nie przemyślałem tego dokładnie ale tak to jest jak się pracuje, studiuje i remontuje mieszkanie jednocześnie :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0