Co to jest NPM?

0

Witam,
zacząłem zajmować się pisaniem stron za pomocą Bootstrap'a. Podczas jednego z kursów natknąłem się na coś, co nazywa się "NPM". Czy jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć do czego to służy i jak się ma do tworzenia stron WWW za pomocą BS'a?

Pozdrawiam

1

NPM = Node.js package manager. W świecie .NETa czymś podobnym jest pewnie NuGet.

Czy jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć do czego to służy i jak się ma do tworzenia stron WWW za pomocą BS'a?

Zależy jak go używasz. Jeśli podpinasz tylko statycznego JSa i CSSa z BSa, a potem wstawiasz klasy CSSowe to NPM powinien cię w ogóle nie obchodzić. Po prostu kopiujesz JSy i CSSy do zasobów w aplikacji i tyle. Z NPMa korzystasz jak chcesz skorzystać z jakichś narzędzi JSowych do obróbki CSSów.

To tak z grubsza, bo z frontendem mam nadal dość mało do czynienia :)

0

Do powyższego postu dodam że NPM możesz uzyc do zarządzania paczkami od frontendu zamiast mieszać wszystko w NuGet lub co gorsza zarządzać tym ręcznie.

1
Wibowit napisał(a):

Z NPMa korzystasz jak chcesz skorzystać z jakichś narzędzi JSowych do obróbki CSSów.

To tak bardzo z grubsza. Ogólnie to npm to źródło wszelkich libek JSowych i ich zależności, jakie chcesz użyć w aplikacji (wszelkie SDK - Google, Amazon, Stripe, Mixpanel, Okta), framework (jeżeli korzystasz z jakiegoś - Angular, React, Vue) pomniejsze libki (jak moment i słynny lpad) oraz narzędzia (transpilacja, linter, etc).

Przygotuj się jednak na to, że npm to jedno wielkie bagno i czarna dziura, która dla projektu 50kB może zajmować i z 700MB.

npm install

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1