Co to jest Crunch?

1

Na wełnie padło pytanie co to jest Crunch - czy jest na to słowo jakaś fachowa definicja?

3

https://en.wikipedia.org/wiki/Crunch_(video_games)

TL;DR
mega nadgodziny by zdarzyc na premiere

2

@fasadin: nie zawsze nazwałbym to nadgodzinami...

Jeśli wcześniej pracownicy się zbytnio nie spieszyli, to w okresie przedpremierowym po prostu nadrabiają zmarnowany czas.

0

Janusz Alfa przychodzi i mówi: "pamiętacie te wszystkie godziny z ostatnich 10 lat spędzone na pogaduchach w kuchni przy kawuni? Tak? To teraz musicie je odpracować wieczorami i w weekendy".

2

sa takie chipsy ale wole lays niebieskie

3

Wczoraj Was nie przekrzyczałam więc teraz napiszę że w Polsce juniorzy powinni wykorzystać dobrodziejstwo UoP czyli to że nadgodziny nie mogą być darmowe i są jakieś limity ile można poracować bez odpoczynku. Oczywiście szefostwo próbuje to omijać zmuszając do nierejestrowanych nadgodzin
Winne jest zawsze głupie szefostwo co nie potrafiło zaplanować pracy, a nie szeregowi pracownicy który codziennie przekazywano nowe sprzeczne wymagania. Podobno w gamedevie zdarza sie że rozplanowana robota jest rzucana w diabły bo trzeba nagle na jakieś targi zrobić wersje

2

@Miang: niestety takie jest prawo pracy - za nadgodziny na UoP pracodawca może, ale nie musi zapłacić, czyli zwykle oddaje jako godziny do odbioru. Podobnie jest z pracą w weekendy, może zapłacić bodaj 150% czy 200% normalnej stawki (mogę mieć nieaktualną wiedzę). A jak nie płaci za pracę w weekend, to za dowolny czas pracy musi oddać to jako dzień wolny do odbioru. Taki mamy w PL Kodeks Pracy.
Na B2B sytuacja jest inna, bo po prostu się wystawia fakturę i już. Chyba że są jakieś kwestie sporne, wtedy wypada się dogadać z usługobiorcą.

1

Parafrazując Kubusia Puchatka:

Crunch jest wtedy, kiedy się kocha swoją pracę za bardzo.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0