Aplikacja na serwerze Apache.

0

Dzień dobry!

Mam komputer z systemem Windows, na którym zainstalowany jest serwer np. Apache. Na tym serwerze znajdują się pliki dynamicznego serwisu www, który będzie wyświetlał się i działał w przeglądarce klienta. Czy jest możliwe napisane aplikacji (np. exe - bo chciałbym to zrobić np. w Delphi/RADStudio), która również będzie przechowywana na tym samym serwerze i będzie cały czas działać w tle? Aplikacja miałaby analizować ramki przesyłane z innych urządzeń; wykonywać funkcję analizy tych ramek i konstruować zapytania do bazy danych (baza danych również ma być na tym serwerze), analizować odpowiedzi - w skrócie taki jakby przekaźnik, działający tylko w obrębie tego serwera.

Czy jest możliwość "obsadzenia" aplikacji typu .exe na takim serwerze? Czy ma to prawo działać? Ma ktoś może link, albo tytuł jakiejś książki, w której mógłbym znaleźć informacje. Od kilku dni bezskutecznie - bez jednoznacznej odpowiedzi, ani jakiegoś przykładu zamieszczania takich aplikacji - wertuję internet.

Pozdrawiam!
Patryk

0

No a jaki masz problem uruchomić to exe i niech ono sobie działa w tle, a Apache niech robi swoje?

0

No dobra. A co jeśli chciałbym to postawić wszystko na wykupionym serwerze. Czyli na kawałku przestrzeni dyskowej w prawdziwej serwerowni. Też zadziała?

0

jeżeli tylko masz tam windowsa i nie jest to tzw. "shared hosting" to tak

0

Przepraszam, że nadal zawracam gitarę, ale co masz na myśli pod pojęciem "shared hosting"? Czytałem jeszcze na temat Apache Tomcat. Pomyślałem, że ta moja aplikacja wykonująca skrypt mogłaby być w Javie. Co prawda musiałbym poznać nowy język. Robiłeś coś kiedyś na tego Tomcata?

0

Nie robiłem.

"Shared hosting" to hosting w którym wszystko masz ustawione, możesz sobie powrzucać pliki PHP, utworzyć bazę danych na określonym z góry silniku i to sobie działa.

Serwer dedykowany/VPS to coś ponad to - możesz tam sobie stawiać co Ci się zamarzy, wgrywać własne oprogramowanie, sam wszystko stawiasz (chyba, że masz gotowe paczki z systemem+oprogramowaniem) i aktualizujesz.

0

Ok. Zrozumiałem. Czyli to co chciałem to nie wypali. Bo zapewne klienci będą chcieli użyć albo Share Hosting - bo to tańsze rozwiązanie niż dedykowane, albo kupią sobie komputer, zapną do sieci, postawią soft i będzie serwer.
Czyli muszę chyba skorzystać z javy i napisać tę aplikację na tego Tomcata, żeby to mogło zadziałać wszędzie.

Dziękuję za poświęcony czas.

Pozdrawiam!
Patryk

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0