Aplikacja WEBowa .NET na serwerze Linux.

0

Żeby nie robić offtopa i rozciągać konwersacji w kometarzach tworzę temat.

Obecnie najlepiejsię czuję w .NET, a muszę napisać w pracy(nie pracuję jako programista tylko administrator ale mam też takie obowiązki) aplikację webową. Wymogiem jest że musi ona stać na serwerze linuksowym (SLES) i nie ma co drążyć tematu taki wymóg.

Macie jakieś doświadczenie z aplikacjami webowymi postawionymi na linuksie i macie jakieś dobre rozwiązanie, które działa i nie trzeba na konfiguracjii spędzać więcej czasu niż na samym pisaniu aplikacji?

Bo już jestem bliski zrobienia tego w Javie (znam tylko SE ;/ ).

Z tego co się orientowałem można jako mod podłączyć mono pod apache czy ngixa, alemono tutaj nam nie wspiera ASP.NET MVC 4. O EF też raczej muszę zapomnieć, ale inne ORMy podobno nie są takie złe. No i bardzo miło y było jakby się LDAPa dało podpiąć.

Po prostu szukam rozwiązania, do którego nie będę musiał się dużo douczać i walczyć z konfiguracją, a jak ktoś współpracuje z serwerami linuksa to wie, że często w dokumentacji instalacji, konfiguracji, integracji usług jest napisane że zajmie to 40min., a potem siedzi się nad kilka dni.

0

Mono jak najbardziej wspiera ASP.NET MVC 4 i Entity Framework (bez MSSQL ma się rozumieć). Jakiś czas temu postawiłem ASP.NET z F# na Mono/Apache i z kilkoma rzeczami były problemy, ale z odrobiną google'owania dało się wszystko rozwiązać.

0

Kolejna wersja asp .net (vNext) ma mieć wsparcie dla Mono od Microsoftu. W tej chwili jest dostępny technology preview.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0