Sposób nauki HTML/CSS

0

Witam!
Chciałbym zacząć tworzyć strony internetowe. Jaki sposób nauki polecacie? Książki, kursy internetowe czy wideokursy? Co do książek to jestem nastawiony sceptycznie, bo raczej wolę uczyć się w sposób praktyczny, mniej teoretyczny. Kursy internetowe są nieco dzikie z mojego punktu widzenia i w każdej sekcji jest masa odnośników do innych i nie wiadomo za co się złapać. Wideokursy zaś są strasznie monotonne i to chyba najdłuższa droga. Przez co wy przechodziliście ucząc się tworzyć strony, co polecacie i co mi odradzacie? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

1

kurs online (jeden z niewielu w miarę sensownych): http://ferrante.pl/books/html/
poza tym warto się zaznajomić ze stroną MDN: https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/Guide/HTML
oraz do CSSa: http://css-tricks.com/

no i lepsze są strony, które cię będą uczyły HTML5 i CSS3, a nie jakichś staroci w stylu XHTML.

1

Kursy internetowe są nieco dzikie z mojego punktu widzenia i w każdej sekcji jest masa odnośników do innych i nie wiadomo za co się złapać. Wideokursy zaś są strasznie monotonne i to chyba najdłuższa droga. Przez co wy przechodziliście ucząc się tworzyć strony, co polecacie i co mi odradzacie?

W internecie jest kilka stron oferujących darmowe szablony HTML/CSS. Jednym ze sposobów nauki może być ściągnięcie kilku szablonów, które ci się podobają i analiza kodu html i css. Będą to dwa pliki, które łatwo wyedytować np. w Notepad++. Dobrze jest uczyć się na przykładach, a tych nie brakuje.

0

Dziękuję za pomoc :)

0

Przejrzałem kurs http://ferrante.pl/books/html/, więc poznałem kilka podstawowych znaczników i wiem które są elementami liniowymi, a które są elementami blokowymi. Poznałem kilka podstawowym definicji w arkuszach stylów, takich jak color, background-color, padding, margin, text-align, font-style. Znam ramy dokumentu w standardzie HTML5, potrafię stworzyć prosty artykuł używając odpowiednich znaczników, np. <article>, <figure>, <figcaption>. Poznałem kilka podstawowych elementów formularzy. Obecnie, oglądam kody źródłowe stron, które wpadną mi w oko lub mają jakieś ciekawe elementy. Poza tym, kupiłem i zaczynam studiować "Wstęp do HTML5 i CSS3" Bartosza Danowskiego.

1

Znajdź sobie do współpracy grafika. Niech Ci potnie layout, skonsultuj z nim jak on to widzi i spróbuj to zrobić. Zacznij od czegoś prostego i posiłkuj się google. Podnieś poprzeczkę. Po pół roku intensywnych ćwiczeń zakładam agencję interaktywną, bo czuję się już na tyle pewnie by brać za to pieniądze. To moja strona elevenbyte.com, z czego większość na niej to czysty CSS, bez JavaScript, a aktualnie robię jej responsywną wersję, bez użycia zewnętrznych frameworków. Można? Można.

0

Markness - w jakiej przeglądarce Ci to wyskakuje? Widzę, że nawet Ci nie wczytało czcionki.
dzek69 - to samo pytanie - jaka przeglądarka. Poza tym sprawdź czy nie masz jakiegoś wirusa, bo jak ja miałem wirusa, który wrzucał mi reklamy, to też mi scroll nie działał na mojej stroni.

0

U mnie na aktualnym Chrome bez dodatków działa jak należy. Jak dla mnie to strona robi wrażenie, bardzo czytelna i estetyczna. Analizując kod powiedziałbym nawet, że byłbym w stanie zrobić coś w ten deseń, pomijając kwestie rozwiązane w JavaScript i PHP :)

1

Bardzo polecam http://www.codecademy.com. Zjedz na dół i wybierz HTML, później CSS i jak przerobisz te dwa zagadnienia możesz się zabrać za tworzenie strony www (tam jest taka opcja). Kurs przeprowadza Cię interaktywnie przez proces tworzenia całej strony inernetowej jaki przez poszczególne zagadnienia. Oczywiście zrobienie tego po raz pierwszy da Ci ogólny zarys. Ja polecam zrobić raz, później ściągnąć edytor i na podstawie tych lekcji (prześć je jeszcze raz) budować własną stronę i bawić sie tymi opcjami. Najlepszy sposób na naukę :)) Jeżeli masz problem z ang chętnie pomogę!

Dodatkowe opcje to PHP JS i jQuery.

Najlepszym kursem który również wprowadzi cię w podstawowe zagadnienia są 4 video od Pana Mirosława Zelenta na YT.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1