HTML/CSS szablon

0

Ma ktoś pomysł jak zmusić szablon do tego aby nie rozwalał się na różnych przeglądarkach / rozdzielczościach - ale: marginesy pozostają ?
Link do strony:
Np. na Mozilla Firefox pod kazdą rozdzielczością się rozwala.

Chciałbym aby szablon zachował się jak ten tutaj: http://szablony.freeware.info.pl/szablon3/index.html nie rozwala się pod żadną rozdzielczością i działa na różnych przeglądarkach.

Co mam więc źle zrobione w moim szablonie, że nie działa poprawnie ? Co trzeba byłoby tutaj poprawić, proszę o jakieś propozycje :), Sam już nie mam do tego cierpliwości ...

0
  1. Dorobić doctype, bo nie ma.
  2. Otworzyć podgląd źródła w Firefoksie i poprawić zaznaczone na czerwono błędy.
  3. Nie używaj tabel inaczej niż do prezentacji danych tabelarycznych. jest wiele lepszych sposobów na zrobienie layoutu.
0

Dobra już wiem o co chodzi Ci z tą tabelą ... testowałem coś i zapomniałem to usunąć :D. Ale generalnie ten szablon opieram nie na tabelach, chciałem na samych divach, ale chyba jednak na tabelach byłoby łatwiej ...

0

na tabelach czasem łatwiej na szybko coś poskładać, ale cierpi na tym seo i usability (np na urządzeniach mobilnych).
To co masz tam teraz ma jeszcze jakieś problemy? u mnie pod Chrome wygląda chyba OK, ale jak powiesz konkretnie co jest źle i jak powinno być, to będę pewnie w stanie pomóc ;)

0

Na kazdej przeglądarce strona ma wyglądać tj tu: (sprawdź na Chrome) tak samo na FF, na różnych rozdzielczościach.
Aktualnie się tak nie zachowuje mimo tego, że przywróciłem min-height dla .srodek i .srodek1 ...

Wersja do poprawek: (aktualna poprawka, gdzie i tak mimo wszystko się rozwala -.-):

0

Ciągle brakuje doctype, przez co masz duże różnice między przeglądarkami. Dorzuć w pierwszej linii <!DOCTYPE html> na dobry początek, dzięki temu wszystkie przeglądarki przynajmniej spróbują potraktować stronę jednakowo, jako zgodną ze standardami HTML5. 99% różnic między przeglądarkami wtedy zniknie. (zostaw DOCTYPE nawet jak Ci się coś porozjeżdża, naprawisz to potem, DOCTYPE być musi)

Potem polecam zajrzeć tu http://quirksmode.org/css/user-interface/boxsizing.html - dowiesz się skąd wynikają Twoje problemy z właściwością width.

I dalej pójdzie Ci już z górki :)

0

Dodałem Doctype, i nic to nie zmieniło ...
No dobra wiem skąd wynikają problemy ale nie wiem jak je naprawić w dalszym ciągu, chciałbym aby paddingi które sam ustawiłem oraz bordery pozostały, a pomimo tego strona się nie rozjeżdżała... nie da rady tak zrobić ?

1

Daj na wszystko box-sizing: border-box i będziesz miał border wliczany do szerokości. Doczytaj czy któraś z przeglądarek (FFox? ) nie wymaga użycia jakiejś innej wartości (-moz-box-sizing?).

0

na początku CSS mam zapis:

*, *:before, *:after {
box-sizing: border-box;
}

To nie wystarcza ? ...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1