Wdzięczność społeczności 4programmers

16

Choć wątek wygląda na wzorowany innym, moim zdaniem można tu można rozpisać się bardziej i bez spiny.

Za co jesteście wdzięczni społeczności 4programmers albo konkretnym uczestnikom?

Zacznę od tego, co spotkało konkretnie mnie. Są to drobne rzeczy, ale warte odnotowania.
Atmosfera na samym forum i na spotkaniach
To bardzo wyraźnie przeczy stereotypowi aspołecznego piwniczaka. Można tu napisać naprawdę dużo bez obaw, że zostanie się zasztyletowanym. Nawet jak czasem ktoś ma spiny to ktoś inny obróci to w żart. Do tej pory spotkałem na żywo kilkoro z uczestników forum i za każdym razem był to miło spędzony czas.
Życzliwość i cierpliwość
Przykłady tego punktu rzadko widoczne są publicznie. Najbardziej widoczna publicznie jest cierpliwość moderacji. Za niektóre wpisy na innych forach spokojnie dostałbym bana a tu było wyjątkowo grzeczne zwrócenie uwagi. Nie widać za to wyjaśniania nieporozumień i tolerancji dla tego, że można mieć gorszy dzień. Nie raz zdarzała się ściana tekstu i są tacy, co to przeczytali i jeszcze się odnieśli :) .
Merytoryczne dyskusje
Czasem w wątkach technicznych ktoś mi podpowiada, że zrobiłem babola albo można zrobić to na inny sposób. To jest po prostu wyjaśniane. To znacznie lepsze od docinek czy nierównego traktowania. A jeszcze jak lecą łapki to w ogóle ;) .

Choć po powyższym opisie wydaje się to normalne, to nie wszędzie tak jest. Na wielu forach codziennością są dramy i bany.
Jeszcze coś bym znalazł, ale nie wiem czy można publicznie :) .

4

Choć po powyższym opisie wydaje się to normalne, to nie wszędzie tak jest. Na wielu forach codziennością są dramy i bany.

Bo to 4programmers, a nie 4snowflakes :P

14

Najbardziej jestem wdzięczny @somekind jak jedzie po @WeiXiao ;-) Uczta dla oczu ;-)

2

Za wojenki java vs c# między @Wibowit a @somekind <3

17
Aryman1983 napisał(a):

Najbardziej jestem wdzięczny @somekind jak jedzie po @WeiXiao ;-) Uczta dla oczu ;-)

Ja po nim nie jadę, on sam się potyka w swoim chodziku Fisher Price.

1

2 z 3 postów o 🐖, może to jednak nie jest forum o programowaniu a wypadkowa?

3

Przyznaję, że jak czasami mam problem albo wątpliwości, to można tu zasięgnąć opinii programistów z dłuższym doświadczenie i głębszą wiedzą. Staram się nie nadużywać tego pytaniami o rzeczy powszechnie dostępne w necie, choć pewnie czasami nie wychodzi :) Jestem domorosłym piwniczakiem, pracuję sam nad swoimi projektami, więc nie mam zespołu którego mógłbym się poradzić. Tak więc 4p jest dla mnie niezastąpione.

Czasami też lubię poczytać dyskusje na Flame i Off-topic, bywają ciekawe, dopóki nie pojawi się gdzieś tam w tle polityka albo wylewanie swojego żalu. Wtedy robi się zbyt emocjonalnie. Pewnie jak wszędzie.

Edukacja i Kariera bywają dość monotematyczne niestety. Poza tym jak coś chcę się dowiedzieć to ciężko wyszukać wartościowy kontent. Ale doceniam możliwość spytania się o polecaną literaturę albo materiały, jak uczę się czegoś nowego.

9

Oczywiście nie można zapomnieć @cerrato, który pojawi się w każdym wątku gdzie tylko jest mowa o iphonach :D ja biegnę zaraz za nim bo liczy się ten kto się śmieje ostatni :D

0
  1. Zawsze jak zakładam nowy wątek to dostaję merytoryczne odpowiedzi.
  2. Jest to jedyne miejsce, w którym mogę się o coś zapytać doświadczonych programistów, a nie juniorów z wielkim ego.
  3. Za inteligencję większości stałych użytkowników forum. Na wielu innych forach wypowiedzi są na żenująco niskim poziomie...
  4. Za poczucie humoru podobne do mojego co jest bardzo rzadkie w prawdziwym świecie.
  5. Za to, że zamiast zrobic ten system zarządzania ekwipunkiem przeglądam ten wątek i marnuję czas uzupełniam wiedzę o bardzo potrzebne informacje

Jak zrobic przekreslone slowo?

PS. O. Alt mi sie zepsul

4

@Adam Boduch za tutorial z Delphi (ten gdzie była lista 100 problemów wraz z rozwiązaniami) - na tym się uczyłem - nie wiem czy jeszcze jest to gdzieś na forum

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0