CTWC Poland – Tetrisowe wydarzenia w Polsce

0

ROM jest tutaj – https://wowroms.com/en/roms/n[...]stem/tetris-europe/23904.html

Jeśli potrafisz uzbierać z 200k punktów z dowolnego poziomu to znaczy że masz to coś. ;)

1

Pierwsze gry od kilku miechów

0 - 6 lvl ~9700pkt.
5 lvl ~9400pkt.
5 - 8 lvl ~25000pkt.

Niemniej popełniłem kilka głupich błędów. Potrenuje i może dobije do 100k a jak nie to się nie nadaje ;p

0

Ćwicz od poziomu 9 – szybko przyzwyczaisz się do tej prędkości i nie będziesz się nudził. ;)

Z takich ogólnych wskazówek to układaj stos malejąco, wysoko po lewej i nisko po prawej, a ”szparkę” dla długiego klocka utrzymuj po prawej stronie. Graj w ten sposób, aby ciągle zbijać tetrisy (cztery linie długim klockiem). Spokojnie, załapiesz.

0

Nie sztuką jest układać stos malejąco, tylko sztuką jest układać stos tak, aby dla każdego klocka starczyło miejsca :)

0

@SnaaPP: „nie sztuką” powiadasz. W takim razie powiedz dlaczego nawet najlepsi gracze na świecie w wersję na NES nie potrafią przez całą grę utrzymać stosu malejącego do prawej. ;)


Oczywiście masz rację – sztuką jest układać stos w taki sposób, aby nie doprowadzić do sytuacji, w której danego klocka nie ma gdzie postawić w taki sposób, aby nie generować dziur. W końcu randomizer potrafi w kółko losować takie klocki, których nie ma gdzie ładnie położyć – praktycznie w każdej grze.

Z drugiej jednak strony, sztuką jest taki sposób układania stosu, aby nawet w przypadku powstania dziur być w stanie je załatać bez „palenia” linii. I tu z pomocą przychodzą „spiny” i „tucki”, a także bardzo mało popularne ich połączenia – cholernie trudne, w szczególności na dalszych poziomach i ekstremalnie trudne na ”kill screenie”, ale i cholernie efektowne i przede wszystkim pomocne.

Trzeba też pamiętać, że Tetris to gra, w której stos układa się w trzech osiach, a nie tylko w jednej, zgodnej z kierunkiem opadania klocków. Jeśli ktoś nie gra to nie zdaje sobie z tego sprawy, ale doświadczeni gracze to wiedzą i potrafią wykorzystać ten fakt na swoją korzyść.

0
furious programming napisał(a):

Oczywiście masz rację – sztuką jest układać stos w taki sposób, aby nie doprowadzić do sytuacji, w której danego klocka nie ma gdzie postawić w taki sposób, aby nie generować dziur. W końcu randomizer potrafi w kółko losować takie klocki, których nie ma gdzie ładnie położyć – praktycznie w każdej grze.

Właśnie mnie to też zastanawia, bo nie jestem pewny - Czy RNG w wersji CTWC różni się jakoś od zwykłej wersji NES-owej, bo wydawało mi się zawsze, że jakoś te klocki lecą "bardziej zróżnicowane" niż normalnie.

0
SnaaPP napisał(a):

Czy RNG w wersji CTWC różni się jakoś od zwykłej wersji NES-owej […]

Nie, dlatego że to dokładnie ta sama wersja. ;)

Też się na to złapałem na początku – sądziłem, że w turniejach CTWC wykorzystywana jest jakaś specjalna wersja Tetrisa, bo na streamowanym wideo przecież wygląda elegancko (nowocześnie), nie to co te gry na kartridżach. Ale to tylko złudzenie.

Uściślając, wszystkie turnieje sygnowane logotypem organizacji CTWC wykorzystują oryginalne konsole NES podłączone do telewizorów CRT i wyposażone są w oryginalne kontrolery i gry[1]. Natomiast to co widać na nagraniach z Mistrzostw Świata to efekt działania oprogramowania stworzonego przez Trey'a, które analizuje obraz generowany przez konsole i na tej podstawie odmalowuje zawartość pól gier i liczników na potrzeby streamingu. Jednak tego typu software mają jedynie w Portland (najwyraźniej nie chcą się nim podzielić).


[1] Portland wykorzystuje oryginalne kartridże z lekką modyfikacją – randomizer jest przerobiony, po to aby na dwóch konsolach (wchodzących w skład jednego meczu) losowane były te same sekwencje klocków. To sprawia, że gracze mają takie same warunki gry i mecz staje się sprawiedliwy. Natomiast sama losowość klocków pozostaje w postaci niezmienionej – na turniejach też potrafią być losowane gówniane sekwencje i zdarzają się ”susze” trwające nawet 60 klocków (tak samo jak w oryginale).

1

dobry timing z filmikiem ;)

0

Dokładnie, choć szkoda że głównie o Tetris Effect, bo to zupełnie inna mechanika… ;)

0

Gdyby ktoś chciał coś więcej dowiedzieć się na temat tych mistrzostw i ich przebiegu to zachęcam do zapoznania się z artykułem CTWC Poland 2019 – 1sze Mistrzostwa Polski w Tetrisie Klasycznym na stronie Copernicon.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0