Nauka php??

0

Witam może było juz moze nie ale dziś z kolega kłuciłem sie jak najlepiej sie uczyc jesykow programowania php [c,c++...] on mówi ze dużo czytać:] a ja mu mówie ze teoria też jest dobra ale teoria+ praktyka = czyni mistrza takie jest moje zdanie i ja tak sie ucze [ czytam pisze i sprawdzam funkcje jak one działąja itd ] a was sposób na nauke programownia jaki jest?

0

Jak pisal J. Grębosz
"Programowac naucza sie Ci, ktorzy pisza programy"

0

Wiesz, praktyka praktyka, ale najlepiej jest dużo czytać i ćwiczyć to co sie czyta. Zła metoda, że czytasz raz na rok i sam próbujesz Bóg wie co osiągnąć. Sam daleko nie zajedziesz, zresztą po co wyważać otwarte drzwi. Ktoś już się pomęczył opracowal rozwiązanie problemu, dlaczego nie skozystać z doświadczenia i uczyc sie na czyichś błędach. Gdy juz pojmiesz pewne reguły i zasady, opracujesz własne rozwiązania i frameworki a na razie czytac, czytac i jeszcze raz czytac i jeszcze więcej kodzić =]

P.S
radzi blondynka :) skoro mnie to służy Tobie będzie na pewno :)

0

Inny cytat z Symfonii J.Grębosz przemówił: "..aby pisać trzeba pisać" , ale żeby pisać trzeba zdobyć wiedzę co i jak pisać więc czytaj i trenuj zarazem.

0

Pisać, ale konkrety. Nie jakieś rzeczy, które robi się dla sztuki, ale wyznaczyć sobie jakiś cel i dążyć do jego skończenia (w sensie jakiegoś projektu). Uczysz się, piszesz, czytasz, widzisz jak coś co sobie założyłeś przybiera forme i sprawia ci to mnóstwo frajdy. A w przyszłości udoskonalasz to, sotsujesz nowe techniki itp :-)

0

No jasne! TEORIA + PRAKTYKA!! mi duzo daje czytanie postów.. problemow i ich rozwiazan na 4programmers.net!!;-)

0

o, jak najlepiej się uczyć zależy od stopnia zaawansowania programisty. Początkującemu eksperymentowanie zabiera dużo więcej czasu niż sama nauka, bo musi natychmiast wypróbować to co przeczytał i nie wyszstko wychodzi od razu.
Zaawansowany programista zna już dobrze jakiś język(lub kilka) i nie testuje każdej funkcji nowopoznawanego, bo zna dobrze zastosowanie ich odpowiedników. Nie musi więc eksperymentować, wystarczy samo czytanie.

-- dopisane 19.10.2006 22:10

Jednak żeby stać się dobrym programistą nie wystarczy nauczyć się języka - trzeba też wiedzieć dużo na temat inżynierii oprogramowania, czyli dużo na ten temat czytać.

Inną istotną rzeczą jest doświadczenie, którego nie przybędzie od czytania. :-)

</u>

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0