[Gra planszowa] "Manewry morskie" - szukam zasad

Odpowiedz Nowy wątek
2006-01-29 20:47
0

Jak byłem dzieckiem z bratem dostaliśmy grę planszową. Poszukuję jej zasad, szczegółowego kształtu planszy oraz ilości, dostępnych rodzajów pionków i schematu ich ruchów, czyli wszystkiego, by ją odtworzyć na PC.

Gra odbywała się na planszy prostokątnej klikanaście na kilkanaście. Składała się ona z dwóch nabrzeży i wyspy z terenem neutralnym w środku planszy. Każde z nabrzeży miało 2 wejścia. Gracze obstawiając swoje nabrzeża dawali po 2 nieruchome baterie artyleryjskie przy wejściach. Posiadali krążowniki i inne statyki do atakowania wroga. Posiadali również trałowce stawiające/zdejmujące miny. Najważniejszym statkiem był desantowiec, którym - po zdjęciu nabrzeżnych baterii - należało wpłynąć do portu przeciwnika. Desantowiec na terenie neutralnym przy środkowej wyspie był nietykalny.

Jeśli ktoś zna grę i pamięta/ma pod ręką reguły, proszę o odpowiedź.

Dopisek: Gdzieś znalazłem, że nazywała się "Manewry morskie". Zmieniam więc temat posta.
Dopisek2: Na allegro widzę to: http://eraomnix.allegro.pl/show_item.php?item=83951676 ale nie zależmy mi na całej grze tylko zasadach ruchów pionków i regułach.


<font color="red">Konto porzucone</span>

Dzięki wszystkim forumowiczom za lata wspólnych dyskusji; miłej zabawy w programowanie!
Sławomir 'Szczawik' Włodkowski

Pozostało 580 znaków

2006-01-30 15:13
0

Hmm... Planszę masz na zdjęciu. Może zapytaj gościa, czy by nie przesłał skana instrukcji, a jak nie, to za jakąś drobną opłatą, może się zgodzi :). Nie musisz mówić do czego Ci to, możesz napisać, że jesteś zainteresowany, jakie są zasady tej gry, co w niej takiego ciekawego i w ogóle, żeby się zdecydować, czy chcesz kupić :P.


Grunt to uziemienie...

Pozostało 580 znaków

2006-01-30 15:21
0

Gralem w to kiedys, fajna gierka.
Moze rozwiniesz troche pomysl? Kilka plansz, rozne statki o roznych statystykach? Bedzie wiecej zabawy, a jak uda ci sie zdobyc oryginalna liste to zrobisz jakas rozgrywke 'klasyczna'.

Pozostało 580 znaków

2006-01-30 17:50
0

Dzięki za odpowiedź. Dziś dostałem emaila do tej osoby, która prowadzi aukcję. Zgodziła się na to, by przesłać mi treść instrukcji.

Co do pomysłu - będzie to gra pod DirectX. Będzie rozwinięta o inne statki i większe plansze, ale chciałem, by ogół zasad był taki jak w tej grze, jak również aby "oryginalna gra" stanowiła pierwszą planszę single playera.

Adam.Pilorz -> Wprost napisałem w mailu o co mi chodzi i cieszy mnie, że spotkało się to z zainteresowaniem posiadacza instrukcji.


<font color="red">Konto porzucone</span>

Dzięki wszystkim forumowiczom za lata wspólnych dyskusji; miłej zabawy w programowanie!
Sławomir 'Szczawik' Włodkowski

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0